Les Penitents Chardonnay, Cotes de la Charite IGP 75cl

Les Penitents Chardonnay, Cotes de la Charite IGP 75cl

Nimi: Les Penitents Chardonnay, Cotes de la Charite IGP 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia

Tootja: Alphonse Mellot

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 238

Hinnaklass:

Les Penitents valduse aedades kasvab kokku 12 ha Chardonnay veinipuid, lõunasse laskuvatel nõlvakutel, kus on Kimmeridgian merekarpide kivististe rikas lubjakivi-savi pinnas. Veinipuud on istutatud 8500 puud hektaril Guyot või Cordon Royat meetodil, nende vanus on vahemikus 12 - 16 aastat. Veinipuude saagikus on 42 hl/ ha kohta. Viinamarjad korjatakse 400 kg kaupa, need sorteeritakse käsitsi sorteerimislaual ning pressitakse. Viinamarjade pressimine on aeglane ja progressiivne, seda tehakse suruõhu pressiga. Viinamarju hoitakse seejärel 48 tundi alla 10 kraadi.

Virde kääritamine toimub temperatuuril 18 - 23 kraadi, 90% ulatuses terasest mahutites, ülejäänud tammevaatides, veini hoitakse kontaktis pärmisettega 6 - 8 kuud. Vein villitakse pudelisse mõisas ja keskmine toodang on 70 000 pudelit aastas. Alates 2005. aastast kasvatatakse viinamarju orgaanilise ja biodünaamilise põhimõtte järgi.

Äärmiselt põnev Chardonnay Loire jõe Burgundia poolselt kaldalt, väga elava ja mineraalse karakteriga, lõppu delikaatne puidu nüanss, mis annab kompleksust ja maitsesügavust. Serveerida toiduga temperatuuril 12 - 14 kraadi, aperitiivina 8 - 10 kraadi juures. Sobib hästi marineeritud kalaga, vürtsikate linnulihast roogadega, austritega, kitse - või lambapiimast juustudega. Veinil on väga hea küpsemispotentsiaal.