Le Poule Blanche, Vin de France, Sacha Lichine 75cl

Le Poule Blanche, Vin de France, Sacha Lichine 75cl

Nimi: Le Poule Blanche, Vin de France, Sacha Lichine 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Languedoc

Tootja: Sacha Lichine

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 701

Hinnaklass:

Sacha Lichine tootesari Lõuna-Prantsusmaalt. Nagu Chateau d'Esclansi puhul, hoolitseb ka nende veinide valmistamise eest enoloog Patrick Léon, kes oli 23 aastat Chateau Mouton Rothchildi veinimeister. Kasutatakse ka konsultant Michel Rollandi teenuseid. Selles sarjas on 3 veini - rikkalik punane Le Coq Rouge, elegantne valge La Poule Blanche ja värske rosé Le Poussin Rosé. 

Le Poule Blanche on valmistatud 100% Sauvignon Blanc viinamarjadest, mis on kasvanud parimates viinamarjaaedades Thézan'is, Corbieres, Maurassan, Beziers, Puicheric ja Minervois. Vein ühendab endas parimat Prantsusmaa veinivalmistamise teadmistest kaasaegseima veinivalmistamise tehnoloogiaga. Pärast marjade korjamist transporditakse need veinimajja, kus marjakobarad purustatakse. Veinimahla hoitakse enne esimest pressimist ja käärimist kestadega kontaktis, veinivirde käärimine toimub väga madalatel temperatuuridel 14 - 15 kraadi juures. 

Vein aroomis eristuvad muru, valge sõstar, valged lilled, värsked tsitrused. Iseloomult on vein väga aromaatne ja värske, maitses hea happesus ja suurepärane tasakaal. Lõppmaitses tunda kerget värskendavat mineraalsust. Ideaalne kaaslane rucola ja parmesani salatiga, mereandidest pastaga või lihtsalt aperitiiviks. Serveerida jahutatult 10 - 12 kraadi juures.