Langenberg, Cru d'Alsace "La Longue Colline", Alsace AC 75cl (BIO)

Langenberg, Cru d'Alsace "La Longue Colline", Alsace AC 75cl (BIO)

Nimi: Langenberg, Cru d'Alsace "La Longue Colline", Alsace AC 75cl (BIO)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Alsace

Tootja: Domaine Marcel Deiss

Aastakäik: 2017

Mari: Riesling, Pinot Gris, Pinot Beurot, Pinot Noir, Muscat

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 452

Hind: 49.10

Hinnaklass:

UUS TOODE!

Langenberg (tõlkes „pikk mägi”) veiniaed asub Alsace’is Saint-Hippolyte’i külas ja need on väga järskudel nõlvakutel asuvad ajaloolised terrass-aiad, lõunapoolse kallakuga ja väga toitainetevaese ja õhukese graniidikivise pinnasega, siin kasvavad läbisegi mitmed Alsace’i levinud viinamarjasordid, kuid just Riesling omandab siin väga unikaalse soolaka nüansi. Veiniaed istutati täielikult ümber 1997. aastal, saagikus on umbes 35 hl / ha kohta.

Vein valmistatakse põhiliselt Riesling viinamarjast, lisaks väiksemates osades Pinot Gris, Pinot Beurot, Muscat ja Pinot Noir. Viinamarjad korjatakse käsitsi, terved kobarad pressitakse väga aeglaselt ja ettevaatlikult (mõnikord võib pressimine kesta isegi 12 tundi), kääritamine toimub suurtes 50 hl suurustes tammevaatides, kasutatakse ainult loodulikku pärmi, järellaagerdumine kestab 12 kuud samades suurtes tammemahutites, kogu protsess järgib rangelt biodünaamilise veinivalmistamise põhimõtteid.

Veini on särav õlekõrre-kollane värvus. Aroom on selge ja puhas, eristuvad sidrun, greip, valged lilled (liilia), leedriõis, lisaks delikaatne graniidine mineraalsus ja kerge vürtsikus. Maitse on õrn ja õhuline, sarnased nüansid nagu aroomiski, järelmaitses meeldiv mineraalsus ja soolasus. Tegemist on tunduvalt lopsakama ja komplekssema veiniga kui puhas Riesling Saint-Hippolyte’st, stiililt samas õrnem, elavam ja pisut kõrgema happesusega.

Toitudest sobib väga hästi väskete kevadiste salatitega, valge spargliga sidrunikastmes, küpsetatud kalaga serveeritud fenkoliga, grillitud kalaga, Jaapani köögiga (sushi, tempura), kitsejuustuga. Serveerida 10-12 kraadi juures Riedel Veritas Riesling klaasist. Veinil on hea küpsemispotentsiaal 10-15 aastat.