La Gascogne d'Alain Brumont, Gros Manseng - Sauvignon (Sec), Cotes de Gascogne IGP 75cl

La Gascogne d'Alain Brumont, Gros Manseng - Sauvignon (Sec), Cotes de Gascogne IGP 75cl

Nimi: La Gascogne d'Alain Brumont, Gros Manseng - Sauvignon (Sec), Cotes de Gascogne IGP 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, South-West

Tootja: Brumont

Aastakäik: 2016

Mari: 50% Gros Maseng, 50% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 803

Hinnaklass:

Alain Brumonti nägemus valgest veinist, mis on mõeldud noorelt joomiseks ning mis on väga hea hinna-kvaliteedi suhtega. Selle veini jaoks valib ja ostab Alain Brumont viinamarju parimatelt viinamarjakasvatajatelt Gascognes ning kasutab oma ekspertiisi ja kogemusi, et toota maailmaklassi "igapäeva" veini.

Valmistatud 50% Gros Manseng ja 50% Sauvignon Blanci viinamarjadest. Käärimine toimub 14 kraadi juures roostevaba terasest mahutites ja pärast käärimist hoitakse veini settel 6 kuud. Aroomis on tunda erakodset värskust ja puuviljasust, eristuvad tikker, valge sõstar, rohusus, greipfruut. Maitse on elav, lilleline, hea struktuuriga ja kauakestva lõppmaitsega. Serveerida 8-10 kraadi juures erinevate salatitega või eelroogadega.

Alain Brumonti veinimaju Chateau Montus ja Chateau Bouscassé võrreldakse Prantsusmaa absoluutsete tippmõisadega nagu Ausone, Cheval Blanc, Pétrus, Latour, Lafite-Rothschild, Margaux, Yguem ja Haut Brion (Andrew Jefford ajakirjast Decanter). Prantsusmaa veiniteatmik Bettane & Desseauve loeb Alain Brumonti mõisasid top 5 Prantsusmaa veinimaja hulka („edela Prantsusmaa Pétrus").