La Frosca, Soave Classico DOC 75cl

La Frosca, Soave Classico DOC 75cl

Nimi: La Frosca, Soave Classico DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Gini

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Garganega

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1796

Hinnaklass:

Gini perekonna veinivaldus koosneb umbes 30 hektarist veiniaedadest, mida harivad vennad Sandro ja Claudio Gini. Valdus asub Veneto veinipiirkonnas Soave Classico tsoonis, Monteforte d’Alpone linnakese lähistel. Veiniaedade pinnas on väga mitmekesine ja erineb suuresti sõltuvalt kasvukohast, pinnas on valdavalt vulkaaniline ja väga kivine, tuha-kivi (tuff) segatuna lubjakiviga või puhas lubjakivi.

La Frosca on Gini perekonnale kuuluv ajalooline viinamarjaaed, kus kasvab 100% Graganega viinamarjasort. Aed on kuulunud Gini perekonnale juba 1700ndates ning seda on pärandatud isalt pojale läbui mitme põlvkonna. See on üks kuulsamaid ja vanimaid kasvukohti kogu Veneto piirkonnas. La Frosca viinamarjaaed paikneb kagupoolsel nõlvakul ja pinnas on väga kaltsiumirikas koos vulkaaniliste kivimitega. Viinamarjad on küllaltki kõrge vanusega, noorimad on 30 aasta vanused ja vanimad 50 aastat vanad.

Veinil on erakordne karakter ja struktuur ning selle lillelõhnaline harmoonilisus pakub konkurentsi parimatele Itaalia valgetele veinidele. Vein vajab vähemalt 2 aastat küpsemist, enne kui oma väärtusi avama hakkab, oma täieliku küpsuse tippu jõuab vein aga umbes 5 aasta mõõdudes.

Gambero Rosso - 3/3 bicchieri