Greco di Tufo DOCG, Pietracupa 75cl

Greco di Tufo DOCG, Pietracupa 75cl

Nimi: Greco di Tufo DOCG, Pietracupa 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Campania

Tootja: Pietracupa

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Greco

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1723

Hind: 27.10

Hinnaklass:

Sabino Loffredo on Itaalia veinimaastiku üks säravamaid staare. 20 aastat tagasi asutas Sabino isa Pietracupa veinimaja eesmärgiga näidata, et Montefredane mägisel alal (kohati kuni 800m merepinnast) saab valmistada Campania ja kogu Itaalia parimaid valgeid veine. Kokkuvõtvalt on Sabino stiil - värksed, ilma tammelaagerdusta, väga kõrge mineraalsusega ja pika vananemispotentsiaaliga veinid.

2006. aastal andis Gambero Rosso Pietracupa'le hinnatud 'Up and Coming Winery of the Year' tiitli. Järgmisel aastal sai Fiano 'Best White Wine of the Year' auhinna ning järgneval aastal sai juba Greco maksimaalsed 'tre bicchiere'. Hiljuti nimetas Gambero Rosso Itaalia üheks parimaks valgeks veiniks just Pietracupa Greco.

Sabinol on 5.5 ha veiniaedu ning ta toodab maksimaalselt 50 000 pudelit aastas. Pinnase pealmises kihis on õhuke savi ja liiva kiht, sügavamal aga iidsed vulkaanilised tufo kivimid. Just need vulkaanilised kivimid võimaldavad teha veine, mis on eelkõige üli mineraalsed, õrnalt kriidised, stiilipuhtad, pika elueaga, elegantsed ja suure kontsentratsiooniga. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning kääritamine toimub terasmahutites, kus ka vein 12 kuud laagerdub.

Vein on 100% Greco di Tufo viinamarjadest. Aroomis on tunda virsikuid, sidrunit, pirne, sõnajalgu, salveid, mandleid, valget pipart ja ingverit. Maitse on meeletult energiline ja tugeva mineraalsusega. Väga pikas järelmaitses tulevad esile mineraalsus, tsitruselised ja virsikud. Greco on võibolla natuke mineraalsem kui Fiano. Serveerida 10-12 kraadi juures. Toitudest sobib erinevate pastadega, suppidega, valge lihaga ning grillitud kalaga. Vananemispotensiaal 10 aastat.

Decanter 19/20p
Gambero Rosso - 2 Glasses