Grasberg, Cru d'Alsace "La Colline ou Pousse l'Herbe", Alsace AC 75cl (BIO)

Grasberg, Cru d'Alsace "La Colline ou Pousse l'Herbe", Alsace AC 75cl (BIO)

Nimi: Grasberg, Cru d'Alsace "La Colline ou Pousse l'Herbe", Alsace AC 75cl (BIO)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Alsace

Tootja: Domaine Marcel Deiss

Aastakäik: 2017

Mari: Riesling, Pinot Gris, Gewürztraminer

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 462

Hind: 61.60

Hinnaklass: €€

Grasberg veiniaed asub kohe kuulsa Altenberg de Bergheim Grand Cru kõrval, Bergheimi linnakese kõige kõrgemal nõlvakul. Grasberg tähendab tõlkes "karjamaad" ja La Colline ou Pousse l'Herbe tähendab tõlkes "mägi kus kasvab rohi". Veiniaia pinnases on hulgaliselt lubjakivi, milles ohtralt mereloomade kivistisi, põhjapoolne nõlvak ja kõrgus merepinnast 340 meetrit. Vein valmistatakse erinevatest marjasortidest, mis on kasvanud aias läbisegi, põhiliselt Riesling, Pinot Gris ja Gewürztraminer. Kogu veinivalmistamise protsess järgib rangelt biodünaamilise veinivalmistamise põhimõtteid.

Veinil on särav kuldkollane värvus, aroom on väga külluslik, plahvatuslik kombinatsioon karamelliseeritud tsitrustest ja värsketest mündilehtedest. Maitse on eksootiline ja rammus, lausa õline, eristuvad magusad puuviljad ja küpsed tsitrusviljad, energiline happesus. Äärmiselt kauakestev maitse, mis lõpeb pehme ja ebatavaliselt elava järelmaitsega.

Toitudest sobib foie gras terriine'ga või pannil praetud foie gras'ga, küpsetatud hiidkrevettidega või merivähiga serveeritud tsitruviljade vinegretiga. Sobib hästi Aaasia köögiga, kus on tavapärasest rohkem vürtsi ja kus on rohkem ingverit ja tšillit, ideaalne koos pardilihaga "a l'orange", põnev kaaslne crepes suzette'i juurde.