Godello "Louro", Valdeorras DO, Rafael Palacios 75cl

Godello "Louro", Valdeorras DO, Rafael Palacios 75cl

Nimi: Godello "Louro", Valdeorras DO, Rafael Palacios 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Galicia

Tootja: Rafael Palacios

Aastakäik: 2019

Mari: 92% Godello, 8% Treixadura

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1491

Hind: 24.30

Hinnaklass:

Palaciose nimi Hispaania veinisõpradele palju tutvustamist ei vaja. Rafael Palacios (Alvaro Palaciose vend) kolis 2004. aastal Riojast Val do Bibei'sse (Valdeorras DO, Galicia), kus ta täna valmistab paljude arvates Hispaania parimaid valgeid veine.

Enamus Valdeorrase piirkonna veiniaedadest asuvad all orgudes kus on valdavalt lubakivine pinnas, kuid Rafa omab ainult metsikud, raskesti ligipääsetavaid ja eranditult graniidise pinnasega terrass-veiniaedu ja need paiknevad väga kõrgel merepinnast (650-740 meetrit), kus niigi madalat saagikust ohustavad veel kevadine lumi ja öökülm.

Vaata ka pildigaleriid.

Rafal on 32 väikest veiniaeda (kohalikus dialektis "sorte"), moodustades kokku 24.5 hektarit. Suures enamuses kasvavad seal Godello veinipuud, kuid natuke ka kohalikku Treixadurat. Veinipuude vanus on 20-100 aastat. Kogu töö veiniaias, kaasa arvatud koristus, toimub käsitsi. Veinivalmistamine on orgaaniline ja biodünaamiline (sertifitseerimisprotsessis).

Igal aastal teeb Rafa kahte veini - Louro ja As Sortes. Aga kui kõik tingimused on ideaalsed, siis teeb ta ka mõnest üksikaiast eraldi veini, nagu näiteks Sorte O Soro.

Louro tuleb eri aedade 20-40 aastaste veinipuude saagist. Lisaks Godellole on siin ka 8% Treixadura viinamarju. Kääritamine toimub loodusliku pärmi abil neutraalsetes 3000-liitri suurustes Prantsuse tammevaatides ("foudre"), kus ka vein hiljem koos settega 4 kuud laagerdub. Louro on suurepärane näide Rafa talendist - kuidas Godello mineraalsust tasakaalustada hoolikalt läbimõeldud veinivalmistega.

Wine Advocate 93 p

SAADAVAL ON KA LIMITEERITUD KOGUS 150CL MAGNUM PUDELEID HINNAGA 48,70 €