Gewürztraminer, Alto Adige DOC 75cl

Gewürztraminer, Alto Adige DOC 75cl

Nimi: Gewürztraminer, Alto Adige DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Alto Adige

Tootja: Cantina Terlano / Kellerei Terlan

Aastakäik: 2019

Mari: 100% Gewürztraminer

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1756

Hind: 21.40

Hinnaklass:

Cantina Terlano "Classic” sarja valge vein, mis on valmistatud 100% Gewürztraminer viinamarjasordist. Viinamarjad on kasvanud Alto Adige veinipiirkonnas Terlano alamtsoonis, Tschöggel’i mäe jalamil. Veiniaiad asuvad 300 – 400 meetri kõrgusel merepinnast, pinnases valdavalt liiv ja vulkaaniline kruus (porfüür). Pinnase kõrge mineraalide sisaldus annab veinidele unikaalse ränise iseloomu ja mineraalsuse.

Saagikus on 90 hl hektari kohta. Veinivirde käärimine leiab aset roostevaba terasest mahutites, pärast käärimise lõppemist seisab vein pärmisettega 6 kuud kontaktis.

Värvuselt kirgas, õrn õlekõrre kollane, rohekate varjunditega, lõhnalt väga aromaatne ja intensiivne, puuviljane ja unikaalse vürtsikusega, meeldiv õrn taimne nüanss. Maitse on hästi tasakaalustatud ja külluslik, lposakas ja puuviljaline, väga pika kauakestva lõppmaitsega. Väga hea kaaslane värskete aromaatsete salatitega, küpsetatud valge kalaga, linnulihast roogadega, vürtsikas valges kastmes pastaga, hautatud lihaga, näiteks sealiha või ka vasikalihaga. Küpsemispotentsiaal 3 – 5 aastat. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Gambero Rosso - 2 Glasse