Gerbino Bianco, Terre Siciliane IGP, Di Giovanna 75cl BIO

Gerbino Bianco, Terre Siciliane IGP, Di Giovanna 75cl BIO

Nimi: Gerbino Bianco, Terre Siciliane IGP, Di Giovanna 75cl BIO

Riik/regioon: Itaalia, Sitsiilia

Tootja: Di Giovanna

Aastakäik: 2017

Mari: 70% Chardonnay, 20% Grillo, 10% Viognier

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1946

Hinnaklass:

Gerbino Bianco on valmistatud 70% Chardonnay, 20% Grillo ja 10% Viognier viinamarjadest. Veinipuud kasvavad 400 meetri kõrgusel merepinnast ning saagikus on 2 kg / taime kohta. Chardonnay annab veinile hea happesuse, Grillo tugeva maitseprofiili ning Viognier lisab magusaid ja lillelisi aroominüansse.

Viinamarjad koristatakse käsitsi, kääritamine toimub viinamarjasortide kaupa eraldi roostevabast terasest mahutites. Veinivirre on settega kontaktis 6 kuud. Vein on kuldkollase värvusega. Aroomis on tunda küpset melonit, virsikuid ning lillelisust. Maitse on ümar ja meeldiv, eristuvad tsitruselised ning tunda on värskendavat mineraalsust. Serveerida 10 kraadi juures. Sobib ideaalselt aperitiiviks või toitudest - erinevate salatitega, kergete eelroogadega, krabiga, krevettidega ja merivähiga. Aastane toodang on vaid 30 000 pudelit.

Di Giovanna veinimaja asub Lääne-Sitsiilias, Sambuca di Sicilia linna kõrval, Agrigento maakonnas. Di Giovanna perekond on veinivalmistamisega tegelenud juba 5 põlvkonda. 1997. aastast on veinimõis sertifitseeritud orgaaniline. Valdused on 110 ha suurused, millest 56 ha kasvavad viinamarjad. Veinipuuaiad kasvavad 330-780 meetri kõrgusel merepinnast ning pinnases leidub vulkaanilist kivimit tufo, lubjakivi ja savi. Muuseas veinivalmistamist nõustab ka maailmas kõrgelt hinnantud Bordeaux veinimeister Denis Dubourdieu.