Gaia & Rey, Langhe DOC, Gaja 75cl

Gaia & Rey, Langhe DOC, Gaja 75cl

Nimi: Gaia & Rey, Langhe DOC, Gaja 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Angelo Gaja

Aastakäik: 2020

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1386

Hind: 252.00

Hinnaklass: €€€

Gaia & Rey on Angelo Gaja esimene Chardonnay viinamarjaaed, mis istutati 1979. aastal. Aed on saanud oma nime Angelo vanema tütre Gaia Gaja ja vanaema Clotilde Rey järgi. 3,6 hektari suurune viinamarjaaed asub Treiso külakeses, 420 meetri kõrgusel merepinnast, viinamarjad on istutatud väga tihedalt, kuid saagikus on väga madal.

Veini valmistamiseks kasutatakse 100% Chardonnay viinamarju. Pärast viinamarjade koristamist toimub roostevaba terasest mahutites käärimisprotsess, see kestab kontrollitud temperatuuril 16 – 18 krradi juures 4 nädalat. Veini laagerdatakse 50% uutes ja 50% kasutatud väikestes "barrique" tammevaatides 6 - 7 kuud, sel perioodil toimub ka täielik malolaktiline käärimine.

Veini aroom on väga rikkalik, kompleksne ja elegantne, tunda röstisaia nüanssi, mett ja tsitrusvilju. Maitse on täidlane, magusad kontsentreeritud küpsed puuviljad on tasakaalustatud elava happesusega, pika püsiva järemaitsega. Valge vein, mille struktuuri võib võrrelda parimate punaste veinide omaga, 4 - 8 aastat veinikeldris lisab veinile veelgi finessi ja pehmust.

Madal saagikus, viinamarjaaia omapära ja "barrique" vaadid teevad sellest esimese Itaalia Chardonnay, mis on mõeldud hoidmiseks ja küpsetamiseks. Gaia & Rey on kõige esimene Angelo Gaja valmistatud valge vein ja veini esimene aastakäik oli 1983.