G de Chateau Guiraud, Bordeaux Blanc Sec AC 75cl

G de Chateau Guiraud, Bordeaux Blanc Sec AC 75cl

Nimi: G de Chateau Guiraud, Bordeaux Blanc Sec AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux

Tootja: Chateau Guiraud

Aastakäik: 2014

Mari: 70% Sauvignon Blanc, 30% Semillon

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 685

Hinnaklass:

Unikaalne kuiv valge vein kuulsalt Sauternes'i tootjalt Chateau Guiraud'st. 80% Sauvignon Blanc ja 20% Semillon. Chateau Guiraud on 1855 a. klassifikatsiooni järgi Premier Grand Cru de Sauternes, kuhu kuulub veel ainult kümme teist veinimõisa. 


Guiraud omab kokku 85 hektarit veiniaedu, kuid valge veini G de Guiraud valmistamiseks kasutatud veiniaed on 15 ha suurune. Veinipuude keskmine vanus on 35 aastat. Viinamarjad koristati 19-26 september käsitsi. 80% veini kääritati 3 nädalat väikestes tammevaatides, kus on eelnevalt ühe korra laagerdunud mõisa Sauternes. 20% veini kääritati terasmahutites. Malolaktilist kääritamist selle veini puhul ei rakendata. Vein laagerdub samades tammevaatides settega kontaktis 7 kuud.

Aroomis on tunda õrna sidrunit, rohelisi ürte ning eksootilisi valgeid lilli. Maitse on mineraalne ja puhas, tunda on greipi ja tsitrust. Serveerida 10 kraadi juures. Toitudest sobib ideaalselt erinevate kalaroogadega ning sealihaga. Chateau Guiraud on serti$tseeritud orgaaniline veinimõis.

Bettane & Desseauve 17p