Fiano, Puglia IGT 75cl

Fiano, Puglia IGT 75cl

Nimi: Fiano, Puglia IGT 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Puglia

Tootja: Masseria Li Veli

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Fiano Minutolo

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1787

Hind: 14.40

Hinnaklass:

Fiano on väga vana Campania viinamarjasort, tihti tuntud ka Fiano di Avellino nime all. Aga DNA analüüs on näidanud, et Fiano Minutolo Pugliast on täiesti erinev Fiano di Avellinost ning segaduse vältimiseks nimetatakse seda nüüd ainult Minutoloks (sünonüümid Fiano di Puglia ja Fiano Aromatico).

Masseria Li Veli asub Puglia veinipiirkonnas Salice Salentino tsoonis. Veinimaja kuulub 1999. aastast alates Falvo perekonnale, kes ennem omas Toskaanas kuulsat Avigonesi veinimõisa. Alates 2005. aastast on Masseria Li Veli sertifitseeritud orgaaniline veinimõis ning veinipuude all on 18 hektarit.

Viinamarjad koristatakse käsitsi, sorteeritakse hoolikalt ning eemaldatakse vartest. Kääritamine ja laagerdamine toimub temperatuurikontrolliga terasmahutites.

Aroomis on tunda magusaid luuvilju, tsitruselisi, valgeid lilli ning kerget mandlit. Maitse on siidise struktuuriga, tunda on greipi, virsikuid, kollaseid tsitrusvilju, värkset mineraalsust ning järelmaitses õrnalt metsikuid ürte. Serveerida 10 kraadi juures.