Excelsior, Muscadet Sevre et Maine AC Sur Lie 75cl

Excelsior, Muscadet Sevre et Maine AC Sur Lie 75cl

Nimi: Excelsior, Muscadet Sevre et Maine AC Sur Lie 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Loire

Tootja: Domaine Pierre Luneau-Papin

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Muscadet (Melon de Bourgogne)

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 320

Hind: 35.30

Hinnaklass:

Robert Parker: "Luneau Papin Muscadet's are among the world's greatest white wine values. No Muscadet estate is rendering consistently finer or more intruiging wines than Luneau Papin, and given the prices asked there is no excuse for any wine lover not making their acquaintance."

Luneau-Papin on Musdacet'i kuningas, nende veine leiab paljudest maailma parimatest restoranidest ning nad pööravad arusaama, et Muscadet'i peaks üldiselt jooma noorelt, täiesti pea peale. Luneau Papinile kuulub 40 ha veiniaedu (38 ha Melon de Bourgogne) ja kogu veinivalmistamine on orgaaniline. Praegu juhib veinimaja 9. põlvkond, kes valmistab veiniaia põhiselt 9 erinevat Muscadet'i. Veinipuude vanus on 45-75 aastat.

Excelsior on 'Goulaine' cru communal (grand cru) tähistusega vein. Lisaks päritolu erinevustele kehtivad nendele veinidele rangemad reeglid (madalam saagikus ja vein peab settega kontaktis olema vähemalt 24 kuud).

Excelsior on üksikaia vein, mille veinipuud on 80 aastased. Pinnases on peamiselt kvartsirikas kiltkivi (schistes) ja vilgukivi (micaschistes). Viinamarjad koristatakse käsitsi ja pressitakse õhusurvega (pneumatic). Saagikus on 35-40 hl/ha kohta. Kääritamine kestab 4 nädalat 20 kraadi juures ainult naturaalse pärmi abil. Vein laagerdub väikestes maaalustes betoonmahutites settega kontaktis 36 kuud.

Aroom on väga komplekssne, sügav ja puhas, tunda on rohelist õuna, sidrunit ja sidrunheina. Maitse on täidlane, fokusseeritud, hea tasakaalu ja struktuuriga. Pikas järelmaitses tuleb esile mineraalsus ja meeldiv happesus. Serveerida 12-14 kraadi juures ning soovitavalt dekanteerida. Vananemispotentsiaal 20+ aastat.

La Revue du Vin de France 17/20p