EQ Coastal Sauvignon Blanc, Casablanca Valley, Matetic 75cl

EQ Coastal Sauvignon Blanc, Casablanca Valley, Matetic 75cl

Nimi: EQ Coastal Sauvignon Blanc, Casablanca Valley, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, Casablanca Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2011

Mari: 100% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1124

Hinnaklass:

EQ (ehk Equilibrium) on Mateticu premium-sari, kus rõhk on veini tasakaalul ja harmoonial. 85% viinamarjadest tulevad Vaikse ookeani äärest Valle Hermoso'st, kus on jahe kliima ja tugevad tuuled ning 15% Rosario Valley'st. Käärimine toimub terasmahutites kontrollitud temperatuuril. Vaikne ookean lähedus annab veinile hea naturaalse happesuse ja pika värske järelmaitse.

Aroomis on tunda mineraalsust, tsitrust, herbe ja rohelist tšillit. Maitse on hästi kontsentreeritud, värskendava happega ning meeldivalt mineraalne. Soovitav serveerimistemperatuur on 10 kraadi. Sobib ideaalselt aperatiiviks või austritega, sushiga, kalaga ja värske kitsejuustuga.

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley's, mis omakorda on osa San Antonio Valley'st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.

Robert Parker 90p