Curtefranca Bianco DOC, Ca' del Bosco 75cl

Curtefranca Bianco DOC, Ca' del Bosco 75cl

Nimi: Curtefranca Bianco DOC, Ca' del Bosco 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Lombardia

Tootja: Ca' del Bosco

Aastakäik: 2016

Mari: 80% Chardonnay, 20% Pinot Bianco

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1947

Hinnaklass:

Ca'del Bosco on Itaalia üks enim hinnatud veinimajasid. Gambero Rosso veiniteatmikus on nad auhindade poolest teisel kohal Angelo Gaja järel. Curtefranca Bianco esimene aastakäik oli 1972. Vein on valmistatud 80% Chardonnay ja 20% Pinot Bianco viinamarjadest. Kokku kasutatakse ühteteist Chardonnay viinamarjaaeda, mille keskmine veinipuude vanus on 27 aastat ning kolme Pinot Bianco aeda, mille veinipuude keskmine vanus on 20 aastat. Chardonnay annab veinile puuviljasust ja värskust ning Pinot Bianco lisab elegantsust.

Viinamarjad koristatakse käsitsi väikestesse kastidesse augusti keskpaigas. Keskmine saagikus on 7.5 tonni hektari kohta (4400 liitrit veini). Seejärel toimub hoolikas sorteerimine ning jahutatud kobarad suunatakse nn. "berry spa'sse". See on patendeeritud ning spetsiaalselt Ca'del Bosco poolt välja töötatud kobarate pesemis - ja kiirkuivatusliin. Kääritamine toimub terasmahutites 18-20 kraadi juures, kus ka vein 8 kuud laagerdub. Ca'de Bosco kasutab innovatiivset villimise süsteemi, kus vein pudeldatakse hapnikuvabas keskkonnas. See võimaldab veinil tunduvalt kauem värske püsida ning palju vähem on vaja sulfiite kasutada (65 mg/liitri kohta, maksimaalne seaduslik limiit on 200 mg/l kohta). Pudelis rahuneb vein enne müügile tulekut veel 6 kuud. 

Aroom on värske, tunda on õunu, pirne, ananassi, tsitruse noote (laim, sidrun, greip) ja taustal pärna õisi. Maitse on kuiv, täidlane ja hea värske happesusega. Sarnaselt aroomile on tunda tsitruselisi ning järelmaitses natuke mõrkjat apelsini. Serveerida 10 kraadi juures Riedeli Chardonnay klaasist. Sobib ideaalselt erinevate salatitega, linnulihaga ning värskete kalaroogadega (austrid, homaarid, krevetid, valge kala jne.)

Gambero Rosso 2 bicchieri