Cullen Vineyard "Moon Opposite Saturn Harvest" Sauvignon Blanc, Margaret River, Cullen 75cl (BIO)

Cullen Vineyard "Moon Opposite Saturn Harvest" Sauvignon Blanc, Margaret River, Cullen 75cl (BIO)

Nimi: Cullen Vineyard "Moon Opposite Saturn Harvest" Sauvignon Blanc, Margaret River, Cullen 75cl (BIO)

Riik/regioon: Austraalia, Margaret River

Tootja: Cullen

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1248

Hind: 29.30

Hinnaklass:

Moon Opposite Saturn Harvest Sauvignon Blanc on valmistatud 100% Sauvignon Blanc viinamarjadest, mis on kasvanud Cullen Vineyard nimelises veiniaias ja marjad on korjatud samal päeval kui Kuu ja Saturn asusid opositsioonis (15.06.2017). Sellel päeval kord aastas paiknevad Päike, Maa ja Saturn ühel joonel ja Saturn möödub Maast kõige lähemalt ja Päike valgustab teda oma täies hiilguses.

Viinamarjad on korjatud käsitsi, kääritamine tammevaatides loodusliku pärmiga, malokatilist käärimist ei toimu, järellaagerdumine väikestes Prantsuse barrique tammevaatides 2 kuud, vaatidest 90% on uus tamm.

Värvus hele õlekõrre-kollane, rohekate varjunditega. Suurepärane näide Sauvignon Blanc viinamarjast, valged lilled, valge sõstar, tikker, troopilised tsitrusviljad. Maitses põnev kombinatsioon erinevatest troopilistest puuviljadest nagu pomelo, guava, kumkvaat, lõppmaitses värskendav happesus ja elav mineraalsus.

Ideaalne kaaslane küpsetatud valge kalaga (näiteks hõbeheik), serveeritud pruuni või ja granaatõuna salatiga, soolatud värske punase kalaga (gravad lax), värskete salatitega kus on kasutatud lambapiima või kitsepiima juustu. Vein pakub oma nooruses suurepärast värskust, aastate möödudes vein areneb ja muutub komplekssemaks, küpsemispotentsiaal 7-10 aastat või isegi rohkem. Serveerida temperatuuril 10 - 12 kraadi. Veini keskmine aastane toodang on vaid 3000 pudelit.

Certified Biodynamic, Carbon Neutral and Natrullay Powered Estate!