Corton Vergennes Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Corton Vergennes Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Nimi: Corton Vergennes Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 207

Hind: 161.00

Hinnaklass: €€€

Domaine Chanson on viimase paari aastaga jõudnud täiesti uuele tasemele. Pärast seda kui Bollinger 1999. aastal Chansoni üle võttis on investeeringud olnud märkimisväärsed. Juba üle 10 aasta ei kasutata veiniaedades kemikaale ning kogu veinivalmistamine on nüüdseks 100% orgaaniline. Aastal 2009 valmis ka uus ja moderne veinimaja. Viimased 18 aastat on Chansoni veinimeister olnud Jean-Pierre Confuron, kelle peremõisaks on Vosne-Romanee's asuv Domaine Confuron-Cotetidot.

Lisaks arendas Chanson välja täiesti unikaalse külmutustunneli - vedel lämmastik viib viinamarjade temperatuuri kaheks minutiks -180 kraadi juurde tappes kõik bakterid ja alandades viinamarjade sisemist temperatuuri umbes 25 kraadi pealt 8-10 kraadi peale. See aitab pikendada kääritamisprotsessi, mis omakorda aitab parandada veinide värskust, tekstuuri ja aroome.

"Since the implementation of the new and well-adapted press house in 2009, Chanson has built a specific style, based on freshness, with a precise and characteristic fruit combination. This style is due to the good timing of the harvest for the whites, and choosing to vinify the reds in whole bunches. Chanson is now ranking amongst the elite of all the historical wine companies in Burgundy." - Bettane & Desseauve Guide des Vins de France 2016

Corton Grand Cru on kokku 160 ha ja siia hulka kuulub omakorda 72 ha, millest võib valmistada valget Corton-Charlemagne. Ülejäänud 88 ha on suuresti punase Cortoni all, kuid leidub vähemalt neli tootjat, kes nendest aedadest valmistavad ka valget veini. Need unikaalsed veinid on tuntud Corton blanc nime all ning hõlmavad kokku vaid 2 hektarit.

Chansoni Corton Vergennes on üks nendest. Chansonile kuulub 0.60 hektarit Vergennes' aias. Vein on laagerdunud 12 kuud tamems. Aroomis on vaniljet, muskaati, õuna ja virsikut. Maitse on väga energiline ja intensiivselt mineraalne. Järelmaitses meeldiv vürtsiksus ja greip. Potentsiaali kuni 2030. Serveerida 12 kraadi juures Riedeli Montrachet klaasist.