Corton Charlemagne Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Corton Charlemagne Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Nimi: Corton Charlemagne Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 200

Hinnaklass: €€

Domaine Chanson on viimase paari aastaga jõudnud täiesti uuele tasemele. Pärast seda kui Bollinger 1999. aastal Chansoni üle võttis on investeeringud olnud märkimisväärsed. Juba üle 10 aasta ei kasutata veiniaedades kemikaale ning kogu veinivalmistamine on nüüdseks 100% orgaaniline. Aastal 2009 valmis ka uus ja moderne veinimaja. Viimased 18 aastat on Chansoni veinimeister olnud Jean-Pierre Confuron, kelle peremõisaks on Vosne-Romanee's asuv Domaine Confuron-Cotetidot.

Lisaks arendas Chanson välja täiesti unikaalse külmutustunneli - vedel lämmastik viib viinamarjade temperatuuri kaheks minutiks -180 kraadi juurde tappes kõik bakterid ja alandades viinamarjade sisemist temperatuuri umbes 25 kraadi pealt 8-10 kraadi peale. See aitab pikendada kääritamisprotsessi, mis omakorda aitab parandada veinide värskust, tekstuuri ja aroome.

"Since the implementation of the new and well-adapted press house in 2009, Chanson has built a specific style, based on freshness, with a precise and characteristic fruit combination. This style is due to the good timing of the harvest for the whites, and choosing to vinify the reds in whole bunches. Chanson is now ranking amongst the elite of all the historical wine companies in Burgundy." - Bettane & Desseauve Guide des Vins de France 2016

Chansoni Corton-Charlemagne tuleb 'Les Languettes' nimelisest aiast Aloxe-Cortoni aladelt. See Chardonnay on tammes laagerdunud 12 kuud. Aroomis on tunda suitsust mineraalsust, kriidi noote, rohelist õuna ja valgeid lilli. Maitse on täidlane, pigem jõuline, kreemiselt tsitruseline, elegantne ja värkse. Järelmaitses kerge tammest tulev vürtsikus. Potentsiaali aastani 2028. Serveerida 12 kraadi juures Riedeli Montrachet klaasist. 

Bettane & Desseauve 17 p