Corralillo Riesling, Casablanca Valley, Matetic 75cl

Corralillo Riesling, Casablanca Valley, Matetic 75cl

Nimi: Corralillo Riesling, Casablanca Valley, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, Casablanca Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Riesling

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1123

Hinnaklass:

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley's, mis omakorda on osa San Antonio Valley'st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.

Riesling kasvab Mateticu Casablanca veiniaedades, kus pinnases on graniiti ja savi ning kliimat mõjutab oluliselt mere lähedus. Viinamarjad koristatakse märtsi keskel ning pressitakse õrna survega. Peale dekanteerimist hoitakse veinivirret madalal temperatuuril 12 tundi. Käärimine toimub väga madalal temperatuuril hoolikalt valitud pärmiga 200 liitristes terasmahutites. Pudel on suletud keeratava korgiga, et hoida veini värskust. Jääksuhkrut on veinis ainult 1.5 g/l kohta.

Aroomis on tunda head puuviljasust, aprikoosi ja värskeid tsitruse noote. Maitse on värske, mineraalne ja mõnuse kauakestva järelmaitsega. Serveerida 10 kraadi juures erinevate mereandidega (eirit hästi sobib austritega).