Corralillo Chardonnay, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Corralillo Chardonnay, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Nimi: Corralillo Chardonnay, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, San Antonio Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1121

Hinnaklass:

Corralillo Chardonnay pärineb Valle del Rosario piirkonnast, mida iseloomustab mereäärne jahedam kliima, mis sobib ideaalselt Chardonnay'le. Viinamarjad koristatakse käsitsi. 30% kääritatakse värskuse ja mineraaluse eesmärgil terasmahutites ning 70% suurtes Prantsuse tammevaatides, et saavutada komplekssust ja sügavust. Toimub ka osaline malolaktiline kääritamine, mis annab veinile hea tasakaalu ning kreemja struktuuri.

Aroomis on tunda tsitruselisi, ananassi ja virsikuid. Maitse on pehme, heas tasakaalus, värske happesusega (4.4 g/l kohta) ning pika järelmaitsega. Soovitav serveerida 12 kraadi juures erinevate kalaroogadega, valge lihaga, paellaga, Aasia köögiga ning koorekastmes pastadega.

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley's, mis omakorda on osa San Antonio Valley'st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.