Contrade Malvasia Bianca, Puglia IGT, Masseria Li Veli 75cl

Contrade Malvasia Bianca, Puglia IGT, Masseria Li Veli 75cl

Nimi: Contrade Malvasia Bianca, Puglia IGT, Masseria Li Veli 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Puglia

Tootja: Masseria Li Veli

Aastakäik: 2019

Mari: 90% Malvasia, 10% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1928

Hind: 11.90

Hinnaklass:

Masseria Li Veli asub Puglia veinipiirkonnas Salice Salentino alal. Veinimaja kuulub 1999. aastast alates Falvo perekonnale, kes enne omas Toskaanas kuulsat Avignonesi veinimõisa. Alates 2005. aastast on Masseria Li Veli sertifitseeritud orgaaniline veinimõis ning veinipuude all on 18 hektarit. 

Masseria Li Veli kõige uuem valge vein kannab nime Contrade (veiniaiad) ja on valmistatud 90% Malvasia ja 10% Chardonnay viinamarjadest. Viinamarjad on korjatud Cellino San Marco ja Brindisi veiniaedadest Salento piirkonnas, aiad asuvad 70 meetri kõrgusel merepinnast ning veinipuude keskmine vanus on 10 aastat, pinnases domineerib savirohke muld lubjakivi kruusasel aluspinnasel.

Viinamarjad korjatakse käsitsi väikestesse kastidesse augusti keskel. Pärast sorteerimist viinamarjakobaratelt eemaldatakse varred ja jäetakse mõneks tunniks külma seisma. Viinamarjade pressimine toimub aegaselt ja ettevaatlikult, seejärel suunatakse mahl roostevabaterasest mahutitesse, kus toimub alkoholkäärimine, kääritamine toimub 10 päeva vältel 12 kraadi juures, et säiliks veini värskus ja hea happesus, malolaktilist käärimist ei toimu.

Veinil on õlekõrre kollane värvus, särava rohelise varjundiga. Aroomis tunda laimi, kiivit, kollast õuna ja valgeid lilli. Maitselt selge ja krõbeda happega, väga puuviljane ja värske. Ideaalne salatitega, värske valge grillitud kalaga, kanalihast roogadega, koorese kastmega pastaga, kas siis linnulihaga või mereandidega. Serveerida 8 - 10 kraadi juures.

2019 aastakäik on suletud keeratava metallkorgiga (screw-cap).