Coenobium, Lazio Bianco IGP, Monastero Suore Cictercensi Trappiste 75cl

Coenobium, Lazio Bianco IGP, Monastero Suore Cictercensi Trappiste 75cl

Nimi: Coenobium, Lazio Bianco IGP, Monastero Suore Cictercensi Trappiste 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Lazio

Tootja: Monastero Suore Cistercensi Trappiste

Aastakäik: 2016

Mari: 45% Trebbiano, 35% Malvasia, 20% Verdicchio

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1970

Hinnaklass:

90 minuti autosõidu kaugusel Roomast põhjapoole asub Lazios, Vitorchiano külas tsistertslaste nunnaklooster (link koos videoga). Seal elavad 80 nunna harivad muuhulgas ka orgaanilise printsiipe järgides 3 hektari suurust veiniaeda. Neid nõustab veinivalmistamise tehnilistes küsimustes kuulus Umbria veinimeister Giampiero Bea, kes on üks naturaalse veini eestvedajatest Itaalias. 

Coenobiumit (ladina keeles tähendab Coenobium nunnakloostrit) tehakse Trebbianost, Malvasiast ja Verdicchiost. Veinipuud on istutatud 1963. aastal, seega 55 aastased. Kogu töö veiniaias ja keldris tehakse nunnade poolt. Veiniaia pinnas on vulkaaniline. 

Kääritamisel kasutatakse ainult naturaalselt esinevat pärmi. Veini teeb eriliseks veel see, et kääritamisel hoitakse viinmarjakestasid tavapärasest kauem (15 päeva) veinivirdega kontaktis. See on sarnane punase veini valmistamisele ja seega on veinis kergelt tunda ka tanniine. Kogutoodang on umbes 18,000 pudelit ja sellest 80% läheb USA turule, seega on saadavus väga limiteeritud. Serveerida 12-14 kraadi juures.