Clos Mireille "Blanc de Blancs" Cru Classé, Cotes de Provence AC 75cl

Clos Mireille "Blanc de Blancs" Cru Classé, Cotes de Provence AC 75cl

Nimi: Clos Mireille "Blanc de Blancs" Cru Classé, Cotes de Provence AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Provence

Tootja: Domaines Ott

Aastakäik: 2017

Mari: 70% Semillon, 30% Rolle (Vermentino)

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 716

Hind: 36.20

Hinnaklass:

Blanc de Blancs on valmistatud Domaines Ott'i kõige väikseimas Clos Mireille nimelises veinimõisas kasvanud viinamarjadest. Veinimõis omandati 1935. aastal ja see asub La Londe-les-Maure’is, kiviviske kaugusel merest ja Fort de Bregancon’ist, Cotes de Provence apellatsioonis. Valduse kogupindala on 170 hektarit, millest 47 hektaril kasvavad viinapuud. 1930. aastal remodelleeriti kõikide viinapuude pinnas ja istutati kogu ulatuses uued viinapuud.

Clos Mireille’i pinnas on väga iseloomulik segu kiltsavist ja savimudast, samuti annab Clos Mireille’i veinidele võrdlematu karakteri valduse avatud mereäärne asukoht, mille mikroklimaatilised tingimused ja mereniiskus pakuvad unikaalseid tingimusi just erakordsete valgete veinide valmistamiseks. Blanc de Blancs’i valmistamiseks valitakse viinamarjad spetsiaalselt kõige mereäärsematest viinapuuaedade osadest. Viinapuuaedades rakendatakse traditsioonilisi kultiveerimismeetodeid ja pinnast haritakse mehhaaniliselt. Vein valmistatakse 70% Semillon (annab veinile täidlust, mahlakust ja mesiseid nüansse) ja 30% Rolle ehk Vermentino marjadest (annab jõulisust ja nooruslikku värskust).

Viinamarjad koristatakse käsitsi ja selekteeritakse väga hoolikalt. Viinamarjad pressitakse ettevaatlikult vertikaalpressides, järgneb aeglane fermentatsioon (koos malolaktilise käärimisega) ning seejärel laagerdatakse veini umbes 6 kuud tammevaatides. Vein villitakse koristusele järgneva aasta kevadel pärast 8 - 12 kuud pudelis küpsemist.

Iseloomult on vein kompleksne ja väga hästi arenenud, küllusliku avara aroomiga, milles tunda rikkalikku luuviljaliste noote (virsikud, nektariinid, kollased ploomid), vürtse ja metsikuid lilli. Maitselt väga kuiv, kuid samas nõtke ja elegantne, tunda ka unikaalset joodi ja meresoola nüanssi. Ideaalne aperitiivina ja erinevate vahemeremaade roogadega, suurepärane koos spargliga, grillitud kalaga, kalasuppidega, koorikloomade ja karpidega, grillitud või kastmetes mereandidega, homaariga, austritega. Serveerida 8 - 9 kraadi juures.