Cinerino, Langhe Bianco DOC, Marziano Abbona 75cl

Cinerino, Langhe Bianco DOC, Marziano Abbona 75cl

Nimi: Cinerino, Langhe Bianco DOC, Marziano Abbona 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Marziano Abbona

Aastakäik: 2020

Mari: 100% Viognier

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1339

Hind: 37.90

Hinnaklass:

Cinerino on 100% Viognier ning vein sündis eksperimendina kuna Abbona perekonnale väga meeldib Rhone oru Viognier. Veini nimi 'Cinerino' tähendab halli haigrut, need linnud peatuvad tihti veiniaia ääres oleva järve ääres. Veiniaed asub San Luigi's Dogliani piirkonnas, kus aedade kõrgus merepinnast on 400-480 meetrit. 

Veinipuude keskmine vanus on 26 aastat ning veini esimene aastakäik oli 1996. Viinamarjad koristatakse käsitsi. Kääritamine toimub ainult naturaalse pärmi abil 225L suurustes Prantsuse tammevaatides 29 päeva, teostatakse regulaarselt batonnage'i kogu käärimise vältel, malolaktilist kääritamist ei teostata. Vein laagerdub tammevaatides 7 kuud, iga nädal tehakse batonnage'i. Vein pudeldatakse filtreerimata. 2020 aastakäiku valmistati 24,010 pudelit.

Aroomis on aprikoosi, valgeid lilli, tsitrusvilju, mett, õrna vürtsikust ja akaatsiat. Maitse on värkse, mineraalne, samas täidlane ja rikkalik. Toitudest sobib ideaalselt erinevate eelroogadega, kaladega, austritega, risottodega ja pehmete juustudega.Serveerida 12 kraadi juures.

Abbona on Gambero Rosso veiniteatmikus võitnud Tre Bicchieri auhinna 12 korda. 29 aastase teatmiku ajaloo jooksul on 209 veinimõisa kogu Itaaliast võitnud rohkem kui kümme korda kõige ihaldatuma Tre Bicchieri skoori.

Gambero Rosso 2/3 bicchieri