Cinerino, Langhe Bianco DOC, Marziano Abbona 75cl

Cinerino, Langhe Bianco DOC, Marziano Abbona 75cl

Nimi: Cinerino, Langhe Bianco DOC, Marziano Abbona 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Marziano Abbona

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Viognier

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1339

Hind: 33.00

Hinnaklass:

Abbona ajalugu ulatub tagasi 3 põlvkonda. Celso Abbona, kelle järgi on nimetatud mõisa kuulsaim vein Papà Celso, oli üks esimesi, kes peaaegu 100 aastat tagasi nägi Dogliani piirkonna ja Dolcetto marjasordi potentsiaali.

Kui 1980ndatel oli Barolo veel suuresti avastamata, siis nägi Celso poeg Marziano selles võimalust. Tasapisi ostis ta parimaid veiniaedu - Bricco Barone, Pressanda ja Rinaldi Monteforte d'Alba's ning Ravera ja Cerviano Novello's. Hetkel kuulub Abbonale 52 hektarit veiniaedu ning kokku valmistatakse 250,000 pudelit aastas.

See vein on 100% Viognier ning sündis eksperimendina kuna Abbona perekonnale väga meeldib Rhone oru Viognier. Veini nimi 'Cinerino' viitab hallile haigurile, kes tihti peatuvad veiniaia ääres oleva järve ääres. Veiniaed asub San Luigi's Dogliani piirkonnas, kus aedade kõrgus merepinnast on 400-480 meetrit. 

Veinipuude keskmine vanus on 20 aastat ning esimene aastakäik oli 1996. Viinamarjad koristatakse käsitsi. Kääritamine toimub ainult naturaalse pärmi abil 225L suurustes Prantsuse tammevaatides 35 päeva, malolaktilist kääritamist ei teostata. Vein laagerdub tammevaatides 7 kuud. Vein pudeldatakse filtreerimata. 2015 aastakäiku valmistati 19,008 pudelit.

Aroomis on aprikoosi, valgeid lilli, tsitrusvilju, mett, õrna vürtsikust ja akaatsiat. Maitse on värkse, mineraalne, samas täidlane ja rikkalik. Toitudest sobib ideaalselt erinevate eelroogadega, kaladega, austritega, risottodega ja pehmete juustudega.Serveerida 12 kraadi juures.

Abbona on Gambero Rosso veiniteatmikus võitnud Tre Bicchieri auhinna 12 korda. 29 aastase teatmiku ajaloo jooksul on 209 veinimõisa kogu Itaaliast võitnud rohkem kui kümme korda kõige ihaldatuma Tre Bicchieri skoori.

Gambero Rosso 2/3 bicchieri