Chatelain Prestige, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 75cl

Chatelain Prestige, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 75cl

Nimi: Chatelain Prestige, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Loire

Tootja: Domaine Chatelain

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 309

Hind: 36.00

Hinnaklass:

Pouilly-Fumé veinid on võrreldes oma kuulsa naabri Sancerre veinidega natukene raskemad ja pikema elueaga ning aiad erinvad ka pinnase poolest. Sancerre on mõnevõrra mägisem ja pinnas on valdavalt kriidine. Pouilly-Fumé viinamarjaaiad kasvavad aga õrna kaldega platool, kus domineerib kriidine savi ja kohati esineb ka kruusa.

Chatelaini veinimõis on kuulunud samale perekonnale juba 1630. aastast alates ning seda veinimõisa peetakse Pouilly Fume üheks kvaliteetsemaks veinivalmistajaks. Sellest kõneleb ka fakt, et Les Charmes Chatelain oma leidnud kindla koha Prantsuse Presidendi veinikeldris.

Veinimõis omab 30 hektarit veiniaedu, mis paiknevad enamasti Les Berthiers külakese ümbruses ja mõned aiad asuvad ka St. Andelain ja Les Loges külade läheduses. Chatelaini aedade pinnases on lubjakivi ja Kimmeridge savi segune, milles leidub ka kvartsi ja ränikivi.

Chatelain Prestige on veinimaja kõige limiteeeritud ja eksklusiivseim vein, mida valmistatakse 100% Sauvignon Blanc viinamarjast. Viinapuude keskmine vanus on 35-40 aastat ning pinnas on 70% lubjakivi ja 30% savi-kiviklibu segu. Vein on osaliselt laagerdunud tammevaades koos sagedase sette ja veini segamisega. Veini valmistatakse ainult headel aastatel.

Aroomis on tunda Pouilly-Fumé'le omast suitsu, püssirohtu, vaniljet ning küpseid punaseid marju. Maitse on täidlane ja rikkalik, hea mineraalsusega. Toitudest sobib väga paljude kaladega, nii grillitult kui hautatult. Vananemispotentsiaal 7-10 aastat. Serveerida temperatuuril 10 - 12 kraadi.