Chatelain Les Charmes, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 75cl

Chatelain Les Charmes, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 75cl

Nimi: Chatelain Les Charmes, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Loire

Tootja: Domaine Chatelain

Aastakäik: 2016/2018

Mari: 100% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 301

Hind: 22.00

Hinnaklass:

Pouilly Fume veinid on võrreldes oma kuulsa naabri Sancerre veinidega natukene raskemad ja pikema elueaga ning erinvad ka pinnase poolest. Sancerre on mõnevõrra mägisem ja pinnas on valdavalt kriidine. Pouilly Fume viinamarjaaiad kasvavad aga õrna kaldega platool, kus domineerib kriidine savi ja kohati esineb ka kruusa.

Chatelaini veinimõis on kuulunud samale perekonnale juba 1630. aastast alates ning seda veinimõisa peetakse Pouilly Fume üheks kvaliteetsemaks veinivalmistajaks. Sellest kõneleb ka fakt, et Les Charmes Chatelain oma leidnud kindla koha Prantsuse Presidendi veinikeldris.

Veinimõis omab 30 hektarit veiniaedu, mis paiknevad enamasti Les Berthiers külakese ümbruses ja mõned aiad asuvad ka St. Andelain ja Les Loges külade läheduses. Chatelaini aedade pinnases on lubjakivi ja Kimmeridge savi segune, milles leidub ka kvartsi ja ränikivi.

Les Charmes Chatelain on valmistatud 100% Sauvignon Blanci viinamarjadest, mis tulevad 10-15 aasta vanustelt puudelt. Kääritamine toimub terasmahutites 16-18 kraadi juures. Malolaktilist kääritamist ei toimu. 10% veinist laagerub 5 kuud tammevaatides.

Veini aroomis on tunda karusmarja, sparglit, ränikivi ja kergelt vaniljet. Maitse on puuviljane, elegantne, eristub küpse küdoonia ja õrn vanilje. Ideaalne kaaslane kala eelroogadega, lõhe tartariga, aurutatud lõhega, forelli ravioolidega, merekarpidega ja ahvenaga. Serveerida 12 kraadi juures.