Chatelain Les Chailloux Silex, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 37,5cl

Chatelain Les Chailloux Silex, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 37,5cl

Nimi: Chatelain Les Chailloux Silex, Pouilly-Fumé AC, Domaine Chatelain 37,5cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Loire

Tootja: Domaine Chatelain

Aastakäik: 2019

Mari: 100% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 302

Hind: 13.30

Hinnaklass:

Pouilly Fume veinid on võrreldes oma kuulsa naabri Sancerre veinidega natukene raskemad ja pikema elueaga ning erinvad ka pinnase poolest. Sancerre on mõnevõrra mägisem ja pinnas on valdavalt kriidine. Pouilly Fume viinamarjaaiad kasvavad aga õrna kaldega platool, kus domineerib kriidine savi ja kohati esineb ka kruusa.

Chatelaini veinimõis on kuulunud samale perekonnale juba 1630. aastast alates ning seda veinimõisa peetakse Pouilly Fume üheks kvaliteetsemaks veinivalmistajaks. Sellest kõneleb ka fakt, et Les Charmes Chatelain oma leidnud kindla koha Prantsuse Presidendi veinikeldris.

Veinimõis omab 30 hektarit veiniaedu, mis paiknevad enamasti Les Berthiers külakese ümbruses ja mõned aiad asuvad ka St. Andelain ja Les Loges külade läheduses. Chatelaini aedade pinnases on lubjakivi ja Kimmeridge savi segune, milles leidub ka kvartsi ja ränikivi.

Silex on valmistatud 100% Sauvignon Blanci viinamarjadest, mis tulevad les Chailloux aiast (tähendab tõlkes kuumasid kive). Kääritamine toimub terasmahutites 16-18 kraadi juures. Malolaktilist kääritamist ei toimu. Veini aroomis on tunda karusmarja, mineraalsust ja münti. Maitse on samuti mineraalne, elegantne ja õrnalt vürtiskas, tunda on ka ränikivi. Ideaalne kaaslane kala roogadega, grillitud kuldmerikogeriga, grillitud homaariga, merikeelega ja valge lihaga. Serveerida 12 kraadi juures.

Vein on saadaval vaid 375ml pudelis!