Chateau d'Anglés "Classique" Blanc, Languedoc La Clape AC, Eric Fabre

Chateau d'Anglés "Classique" Blanc, Languedoc La Clape AC, Eric Fabre

Nimi: Chateau d'Anglés "Classique" Blanc, Languedoc La Clape AC, Eric Fabre

Riik/regioon: Prantsusmaa, Languedoc

Tootja: Chateau d'Anglés

Aastakäik: 2016

Mari: 50% Bourboulenc, 40% Grenache Blanc, 5% Rousanne, 5% Marsanne

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 713

Hind: 15.30

Hinnaklass:

Chateau d'Angles Classique Blanc on valmistatud 50% Bourboulenc, 40% Grenache Blanc, 5% Roussanne ja 5% Marsanne viinamarjadest. Veiniaedade saagikus on madal, 35 hektoliitrit hektari kohta. Veiniaiad asuvad La Clape'i mäe nõlvadel, kus pinnas on peamiselt lubjakivine. Selle piirkonna kliima on väga päikeseline (310 päeva aastas) ja kuiv, kuid ööd on jahedad tänu mere lähedusele ja aedade kõrgusele merepinnast. Tänu sellele saavutavad viinamarjad vajaliku küpsuse aeglaselt. La Clape on ainuke veinipiirkond, mis põhineb eelkõige Bourboulenc viinamarjasordil. See viinamari annab veinile värskuse ja struktuuri ning on La Clape'i piirkonna valgete veinide kuulsuse aluseks.

Viinamarjad korjatakse käsitsi kahe kuu jooksul. Toimub täielik viinamarjade eemaldamine vartest ja aeglane pressimine. Iga viinamarjasordi käärimine toimub eraldi mahutites. Veinivirret hoitakse settega kontaktis 4-5 kuud (toimub regulaarne veini sette põhjast üles segamine). Filtreerimist ega selgindamist ei toimu. Värvuselt on vein helekollane, kuldsete varjunditega. Aroomis on tunda kevadlilli, värskeid vürste ja aniisi. Maitses on tunda valgeid puuvilju, värskust ja mineraalsust.

Noorena on vein värske ja puuvijlane, muutudes kompleksemaks esimese 5 aasta jooksul. Vananemispotensiaal on 8-10 aastat. Toitudest sobib lõhest valmistatud eelroogadega, grillitud kalaga ning samuti valge lihaga. Parim serveerimistemperatuur on 14 kraadi ning soovitav on vein natuke aega enne serveerimist avada.

Eric Fabre ostis Chateau d'Angles veinimõisa 2002. aastal ja tänaseks on nende veinid saanud maailmakuulsaks. Eric on varem töötanud 8 aastat Château Lafite Rothschildi tehnilise direktorina. Château d'Anglès asub kuulsal La Clape platool, mis on omandamas esimesena Languedoc'is grand cru staatust. Veinimaja praegune kogutoodang on küllaltki vaid 200 000 pudelit.

Veiniajakiri Decanter Magazine on valinud Château d'Anglèsi veinid „50 Best Value French Wines" hulka ning kuulus veinikriitik Jancis Robinson on öelnud tootja kohta „One of my favourite producers of Languedoc".