Chassagne-Montrachet Premier Cru Les Chenevottes AC, Domaine Chanson 75cl

Chassagne-Montrachet Premier Cru Les Chenevottes AC, Domaine Chanson 75cl

Nimi: Chassagne-Montrachet Premier Cru Les Chenevottes AC, Domaine Chanson 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2017/2018

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 217

Hind: 96.60

Hinnaklass: €€€

Chassagne-Montrachet Chenevottes on valmistatud 100% Chardonnay viinamarjadest. Chanson omab Premier Cru Les Chenevottes veiniaiast 2 hektarit ning aiad asuvad kuulsa Le Montrachet Grand Cru aia vahetus naabruses. Veiniaia pinnases esineb põhiliselt savi ja lubjakivi, milles hulgaliselt kuulsat Chassagne mineraaliderikast kruusa. Veiniaedade paigutus on väga huvitav, väikesed põllulapikesed, mis on omakorda üksteisega tihedasti seotud. Veinipuud asuvad idapoolsetel nõlvakutel vaatega Saint Aubin'le ning jahedal tuuled tagavad aedades suurepärase õhuliikumise andes veinile väga selge, puhta ja värske iseloomu.

Vein on valmistatud Burgundia traditsioonide järgi, marjad on läbinud väga hoolika valiku, nii aias kui veinimajas sorteerimislaual. Veinivirde kääritamine toimub roostevaba terasest mahutites, tammelaagerdus 225 liitri suurustes vaatides kestab 12 kuud koos sagedase käärimissette vaadipõhjast ülessegamisega (batonnage). 

Chanson Chassagne-Montrachet Premier Cru Les Chenevottes on värvuselt kuldne kollane, aroom on äärmiselt puhas ja värske, taimne, eristuvad küps sidrun, õrn mineraalsus ja delikaatne vanilje noot. Maitse on tihe ja kontsentreeritud, avar ja külluslik, hästi tasakaalustatud, suurepärase struktuuri ja happesusega, järelmaitses õrn tammenüanss. Väga hea näide unikaalsest terroir'st. Ideaalne kaaslane hanemaksaga, mereandidega ja mitmesuguste juustudega. Serveerida 12 - 14 kraadi juures avarast klaasist.