Chassagne-Montrachet Premier Cru Les Chenevottes AC 75cl

Chassagne-Montrachet Premier Cru Les Chenevottes AC 75cl

Nimi: Chassagne-Montrachet Premier Cru Les Chenevottes AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 217

Hinnaklass: €€

Chassagne-Montrachet Chenevottes on valmistatud 100% Chardonnay viinamarjadest. Chanson omab Premier Cru Les Chenevottes veiniaiast 2 hektarit ning aiad asuvad kuulsa Le Montrachet Grand Cru vahetus naabruses. Veiniaia pinnases esineb põhiliselt savi ja lubjakivi, milles hulgaliselt kuulsat Chassagne mineraaliderikast kruusa. Veiniaedade paigutus on väga huvitav, väikesed põllulapikesed, mis on omakorda üksteisega tihedasti seotud. Veinipuud asuvad idapoolsetel nõlvakutel vaatega Saint Aubin'le ning jahedal tuuled tagavad aedades suurepärase õhuliikumise andes veinile väga selge, puhta ja värske iseloomu.

Vein on valmistatud Burgundia traditsioonide järgi, marjad on läbinud väga hoolika valiku, nii aias kui veinimajas sorteerimislaual. Veinivirde kääritamine toimub roostevaba terasest mahutites, tammelaagerdus kestab 12 kuud koos sagedase käärimissette vaadipõhjast ülessegamisega (batonnage). 2008. aastakäiku iseloomustab väga soe kevad, suve alguses olid ilmastikuolud keerulised, kuid augusti lõpust alates oli palju päikest ja puhus värske põhjatuul, mis aitas kaasa maitsete kontsentreerumisele. Marjakorje algas septembri keskel ideaalsetes tingimustes. 2008. aastakäigu valged veinid on väga puhta ja selge iseloomuga, hästi tasakaalustaud ja fantastilise happesusega. 

Chanson Chassagne-Montrachet Premier Cru Les Chenevottes on värvuselt kuldne kollane, aroom on äärmiselt puhas ja värske, taimne, eristuvad küps sidrun, õrn mineraalsus ja delikaatne vanilje noot. Maitse on tihe ja kontsentreeritud, avar ja külluslik, hästi tasakaalustatud, suurepärase struktuuri ja happesusega, järelmaitses õrn tammenüanss. Väga hea näide unikaalsest terroir'st. Ideaalne kaaslane hanemaksaga, mereandidega ja mitmesuguste juustudega. Serveerida 12 - 14 kraadi juures avarast klaasist.

Wine Spectator 94 p