Chardonnay "Village", Kumeu River 75cl

Chardonnay "Village", Kumeu River 75cl

Nimi: Chardonnay "Village", Kumeu River 75cl

Riik/regioon: Uus-Meremaa, Auckland

Tootja: Kumeu River Estate

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1222

Hind: 21.40

Hinnaklass:

Kumeu veinivaldused asuvad Uus-Meremaa põhjaosas, Aucklandist tunni sõidu kaugusel. Antud piirkond on unikaalne sellepärast, et ainult 15 km läänepoole jääb Tasmani meri ning 20 km ida poole Vaikne ookean. Tänu sellele on kliima pigem jahe ja varakult küpsevale Chardonnay'le ideaalne. Näiteks üle 30 kraadist temperatuuri suvel seal ei esine. Praegu omab Brajokovichide kolmas põlvkond 30 hektarit veiniaedu ning toodab kokku umbes 250 000 pudelit veini. Veiniaedade pinnases domineerib savi ning alamkihis on ohtralt liivakivi.

Erinevalt paljudest teistest Uus-Meremaa tootjatest keskendub Kumeu River Burgundia stiilis Chardonnay'de tootmisele. Tänaseks on nende Chardonnay'd saavutanud erakordse rahvusvahelise tuntuse ning ei ole ebatavaline leida neid samas reas maailma parimate valgete veinidega. Nende veinid on kaheksal korral valitud Wine Spectatori top 100 veini hulka (valitakse kord aastas rohkem kui 19 tuhande veini hulgast).

Kõik viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning Chardonnay puhul pressitakse alati täiskobarad. Veinivalmistamisel kasutatakse ainult naturaalset pärmi, mis annab veinile parema tekstuuri ja komplekssuse. Kõikide Chardonnay'de puhul kasutatakse alati uute ja vanade Prantsuse tammevaatide kombinatsiooni. Malolaktiline kääritamine ei olnud 30 aastat tagasi valgete veinide puhul tavaline, aga Michael Brajkovich kasutas seda juba 1980date alguses. Tulemuseks on paljum parem happesuse tasakaal.

Kumeu Village Chardonnay on Kumeu River'i põhi-Chardonnay, omavahel segatakse valduse erinevate aedade viinamarju. 1/3 laagerdub vanades väikestes Prantsuse tammevaatides ning 2/3 terasmahutites, et säilitada värksust. Aroomis on värkse puuviljasus, tunda on melonit ja sarapuupähklit. Maitses on tunda virsikut ja kuiva mineraalsust.