Chardonnay "Mainque", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Chardonnay "Mainque", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Nimi: Chardonnay "Mainque", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Riik/regioon: Argentiina, Patagonia

Tootja: Bodega Chacra

Aastakäik: 2019

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1142

Hind: 65.80

Hinnaklass: €€

UUS TOODE!

Paar aastat tagasi kutsus Piero della Rochetta Argentiinasse külla oma väga hea sõbra Jean-Marc Roulot, keda peetakse Meursault'i ning tihti ka kogu Burgundia ja ka maailma üheks parimaks valge veini valmistajaks. Roulot on tuntud perfektsionist, kelle stiiliks on “puhtad”, elegantsed ja mineraalsed veinid. Meestel tekkis idee teha Chacras ka valget veini, kuna selle piirkonna kliima on lisaks Pinot Noirile ideaalne ka Chardonnay jaoks.

Roulot teeb Chacras kahte valget veini, esimene aastakäik oli 2017. Mõlemad veinid on 100% Chardonnay. Kasutusele võeti 50 aastased Merlot veinipuud, millele poogiti Chardonnay väädid. Kumbki vein ei ole tüüpilise Uue-Maailma jõulise stiiliga, vaid pigem täielik vastand. Mõlemad on madala alkoholi sisaldusega (12%), elegantsed, särtsakad ja pika vananemispotentsiaaliga.

Mainque Chardonnay on kääritatud osaliselt tammevaatides, kogu veinist 18% on laagerdunud munakujulises betoonmahutis, 25% terasmahutites ja 57% Prantsuse tammevaatides (millest 12% on uued), kokku 11 kuud. Tammevaadid pärinevad Roulot Meursault veinimajast. Iga pudel on suletud Chacra veinimaja mesilaste vahaga. Kokku toodetud 13000 pudelit.

“These amazing white wines have the Domaine Roulot signature of purity and precision and go straight to the top of the hierarchy of white wines from Argentina. The Chacra Chardonnay could be mistaken for a Grand Cru Burgundy” - Wine Advocate

"Shows aromas and flavors of stones, sliced apples and pears with citrus and lemons. Honeysuckle and minerally undertones. Medium-to full-bodied, layered and deep. Round yet tight on the palate. Crunchy flavors. Drink or hold." James Suckling 96 points