Chardonnay "Les Femelottes", Bourgogne AC 75cl

Chardonnay "Les Femelottes", Bourgogne AC 75cl

Nimi: Chardonnay "Les Femelottes", Bourgogne AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia

Tootja: Domaine Chavy-Chouet

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 257

Hinnaklass:

Romaric Chavy on oma perekonna 7. põlvkonna esindaja, kes ainult 22 aastaselt võttis veinimaja juhtimise üle. Muuseas tema ristiisa on kuulus Meursaulti veinimees Francois Mikulski, kelle juures ta ka 6 aastat praktiseeris.

Romaricule kuulub 13 hektarit veiniaedu ja aastane toodang on 80,000 pudelit. Kogu töö veiniaias ja keldris on orgaaniline, aga ilma sertifikaadita. Kõik marjad koristatakse käsitsi. Chavy-Choueti klientide hulgas on ka Londoni Claridges, Dorchester hotell, Alain Ducasse jne.

'Les Femelottes' on paarkümmend meetrit Puligny-Montrachet 'Reuchaux' aiast eemal asuv üksikaed, ehk tegemist on praktiliselt "mini Puligny'ga". See 100% Chardonnay on laagerdunud 600 liitri suurustes 2-3 aasta vanustes vaatides. Aastane toodang on vaid 10,000 pudelit. Väga hea hinna-kvaliteedi suhtega valge burgundlane, mis on olnud ka Noma restoranis klaasivein. 

Vein on väga värske stiiliga ning suurepärane noorelt tarbimiseks. Väga heas tasakaalus delikaatne vein. Järelmaitses on meeldivalt mineraalne, kuiv ja samas tagasihoidlik võisus.

"This is a mini Puligny-Montrachet without the price tag. It is rounded, rich and complex with ripe apple flavours and a citrus peel intensity. Very classy and it will certainly impress at a dinner party." - Decanter 90 p (Serious Chardonnay at reasonable prices)