Chardonnay, Curtefranca DOC, Ca' del Bosco 75cl

Chardonnay, Curtefranca DOC, Ca' del Bosco 75cl

Nimi: Chardonnay, Curtefranca DOC, Ca' del Bosco 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Lombardia

Tootja: Ca' del Bosco

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1906

Hind: 101.40

Hinnaklass: €€€

Ca'del Bosco on Itaalia veininduse kuldvara. Gambero Rosso veiniteatmikus ajab mõis 36 'kolme klaasi' auhinnaga taga ainult vanameister Angelo Gajat (49 'kolme klaasi' auhinda kokku). Kokku on Itaalias ainult 155 veinimõisa võitnud 10 või rohkem 'kolme klaasi' auhinda teatmiku 25 aastase ajaloo jooksul. Eelkõige teatakse Ca'del Boscot oma franciacorta poolest, kuid ka tava veine loetakse Itaalia parimate hulka. 

Ca'del Bosco Chardonnay on oma esimesest aastakäigust alates 1983. aastal suure rahvusvahelise tunnustuse osaliseks langenud ning on üks Itaalia hinnatumaid valgeid veine. Curtefranca DOC on põhimõtteliselt sama, mis Franciacorta DOCG, kuid esimene on tavaveinide jaoks ning viimane mullijookidele. Vein on valmistatud 100% Chardonnay viinamarjadest, mis koristatakse augusti keskel. Veinipuud on keskmiselt 35 aasta vanused ning saagikus on 6.5 tonni hektari kohta.

Pärast hoolikat sorteerimist, pressitakse marjad eelnevalt purustamata ning ainult esimese pressi tulemus suunatakse väikestesse tammevaatidesse, kus toimub alkoholkäärimine. Vaatides leegerdub vein veel 9 kuud. Vein pudeldatakse totaalselt hapnikuvabas keskkonnas, mis on Ca'del Bosco poolt väljatöötatud ja patenteeritud. Pudelis rahuneb vein enne müümist veel 18 kuud.

Vein meenutab oma sügavuse ja värskuse poolest valget veini, aga struktuurilt pigem punaveini. Aroomis on tunda küpseid ja troopilisi puuvilju (ananassi), vaniljet, värsket võid, mett ja sarapuupähkleid. Maitse on rikkalik, elegantne, hästi struktureeritud ja väga siidine. Väga pikk järelmaitse. Toitudest sobib hästi kalaga ning kergemate linnulihast valmistatud toitudega. 

Gambero Rosso 3/3 bicchieri

Väga limiteeritud saadavus! Eestisse saabus vaid 6 pudelit!