Chardonnay "Chacra", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Chardonnay "Chacra", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Nimi: Chardonnay "Chacra", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Riik/regioon: Argentiina, Patagonia

Tootja: Bodega Chacra

Aastakäik: 2019

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1141

Hind: 108.40

Hinnaklass: €€€

UUS TOODE!

Paar aastat tagasi kutsus Piero della Rochetta Argentiinasse külla oma väga hea sõbra Jean-Marc Roulot, keda peetakse Meursault'i ning tihti ka kogu Burgundia ja ka maailma üheks parimaks valge veini valmistajaks. Roulot on tuntud perfektsionist, kelle stiiliks on “puhtad”, elegantsed ja mineraalsed veinid. Meestel tekkis idee teha Chacras ka valget veini, kuna selle piirkonna kliima on lisaks Pinot Noirile ideaalne ka Chardonnay jaoks.

Roulot teeb Chacras kahte valget veini, esimene aastakäik oli 2017. Mõlemad veinid on 100% Chardonnay. Kasutusele võeti 50 aastased Merlot veinipuud, millele poogiti Chardonnay väädid. Kumbki vein ei ole tüüpilise Uue-Maailma jõulise stiiliga, vaid pigem täielik vastand. Mõlemad on madala alkoholi sisaldusega (12%), elegantsed, särtsakad ja pika vananemispotentsiaaliga.

Chacra Chardonnay tehakse 2 hektari suuruse veiniaia saagist, selle aia pinnas on natuke erinev Mainqué Chardonnay omast. 35% veinist kääritatakse ja laagerdatakse uutes Prantsuse tammevaatides, 30% veinist laagerdub kasutatud tammevaatides, mis tulevad Roulot Meursault veinimajast ning ülejäänud vein laagrdub betoonis ja terases, kõik kokku 11 kuud. Iga pudel on suletud Chacra veinimaja mesilaste vahaga. Kokku toodetud 4 000 pudelit.

“These amazing white wines have the Domaine Roulot signature of purity and precision and go straight to the top of the hierarchy of white wines from Argentina. The Chacra Chardonnay could be mistaken for a Grand Cru Burgundy” - Wine Advocate

"The tension and density are so in balance, showing flint and matchstick notes. Full-bodied, creamy and very salty with a long, focused finish. Love the tight, subdued character here. A thoughtful, serious wine that needs contemplation. Drinkable now, but better in 2022 and onwards." James Suckling 99 points