Chablis AC 75cl

Chablis AC 75cl

Nimi: Chablis AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Chablis

Tootja: Domaine Francois Raveneau

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 213

Hinnaklass:

TOODE EI OLE HETKEL SAADAVAL!

Raveneau on paljude Chablis armastajate seas tuntud eelkõige oma 1er Cru ja Grand Cru veinide poolest. Oma esimese Chablis AC valmistas Raveneau 2007 aastal. Raveneau Chablis veiniaiad asuvad Montmains 1er Cru veiniaedade kõrval ning seda veini valmistatakse sama hoolikusega kui Raveneau 1er Cru ja Grand Cru veine, aia suurus on vaid 0,91 hektarit. Koristatakse ainult ideaalses küpsuses viinamarjad ning saagikus hoitakse madal.


Raveneau Chablis on äärmiselt põnev vein, mida võib positsioneerida samale tasemele paljude teiste tootjate 1er Cru veinidega. Erinevalt Raveneau teistest veinidest, saab seda veini juua noorelt. Aroomis on tunda tugevat mineraalsust. Maitse on samuti mineraalne, tunda on mentooli ning eksootilise banaani nüansse.

Kuulus Prantsuse veiniteatmik Bettane & Desseauve on hinnanud Domaine Raveneau'd maksimaalse 5 tärniga. Sellise hinnangu on saanud veel ainult üksikud teised veinimajad Chablis. Viis tärni tähendab: " exceptional winery that represents the absolute pinnacle of quality in France and throughout the world".