Chablis AC 75cl

Chablis AC 75cl

Nimi: Chablis AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Chablis

Tootja: Domaine Francois Raveneau

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 213

Hinnaklass:

Raveneau on paljude Chablis armastajate seas tuntud eelkõige oma 1er Cru ja Grand Cru veinide poolest. Oma esimese Chablis AC valmistas Raveneau 2007 aastal. Selle Chablis veiniaiad asuvad 1er Cru Montmains veiniaedade kõrval ning seda veini valmistatakse sama hoolikusega kui Raveneau 1er Cru ja Grand Cru veine, aia suurus on 0,91 hektarit. Koristatakse ainult ideaalses küpsuses viinamarjad ning saagikus hoitakse madal.

Raveneau Chablis on äärmiselt põnev vein, mis annab eeskuju paljude teiste tootjate 1er Cru veinidele. Erinevalt Raveneau teistest veinidest, saab seda veini juua noorelt. Aroomis on tunda tugevat mineraalsust. Maitse on samuti mineraalne, tunda on mentooli ning eksootilise banaani nüansse.

Paljude Burgundia valgete veinide austajate arvates on Raveneau veinid Chablis klass omaette. Raveneau veine laagerdatakse 12-18 kuud vanas tammes ning erilise tähelepanu ja hoolikusega tehakse tööd veiniaias. Kokku on Domaine Raveneau'l ainult 7.5 hektarit veiniaedu, kus kasvavad ainult Chardonnay viinamarjad ning aastane kogutoodang on äärmiselt väike. Raveneau on üks viimaseid tootjaid Chablis, kes kõik viinamarjad käsitsi korjab. Käärimine toimub terasmahutites ning pärast seda vananeb vein 7-8 aasta vanustes tammevaatides minimaalselt aastat.

Kuulus Prantsuse veiniteatmik Bettane & Desseauve on hinnanud Domaine Raveneau'd maksimaalse 5 tärniga. Sellise hinnangu on saanud veel ainult üksikud teised veinimajad Chablis. Viis tärni tähendab: " exceptional winery that represents the absolute pinnacle of quality in France and throughout the world".