Chablis Premier Cru Vaillons AC 75cl

Chablis Premier Cru Vaillons AC 75cl

Nimi: Chablis Premier Cru Vaillons AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Chablis

Tootja: Domaine Francois Raveneau

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 2212

Hinnaklass: €€

Paljude Burgundia valgete veinide austajate arvates on Raveneau veinid Chablis's klass omaette. Kõiki Raveneau veine laagerdatakse 12-18 kuud vanas tammes ning erilise tähelepanu ja hoolikusega tehakse tööd veiniaias. Kokku on Domaine Raveneau'l ainult 7.5 hektarit veiniaedu, kus kasvavad ainult Chardonnay viinamarjad ning aastane kogutoodang on äärmiselt väike.

Raveneau on üks viimaseid tootjaid Chablis, kes kõik viinamarjad käsitsi korjab. Käärimine toimub terasmahutites ning pärast seda vananeb vein 7-8 aasta vanustes tammevaatides minimaalselt aasta. See vein pärineb Vaillons'i premier cru aiast. Vein on mineraalne, tunda on puuviljasust (kirss, virsik), kriiti, röstitud pistaatsiaid. Väga pika järelmaitsega. Vananemispotensiaal on kuni aastani 2021.

Kuulus Prantsuse veiniteatmik Bettane & Desseauve on hinnanud Domaine Raveneau'd maksimaalse 5 tärniga. Sellise hinnangu on saanud veel ainult üksikud teised veinimajad Chablis. Viis tärni tähendab: " exceptional winery that represents the absolute pinnacle of quality in France and throughout the world".