Chablis Premier Cru Forets AC 75cl

Chablis Premier Cru Forets AC 75cl

Nimi: Chablis Premier Cru Forets AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Chablis

Tootja: Louis Michel

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 249

Hinnaklass:

Louis Michel Forets Premier Cru koosneb 2-st eraldi seisvast veiniaiast, kogupindalaga 1,91 hektarit, viinamarjad asuvad lõuna ja kagupoolsetel nõlvakuis Serein’i jõe vasakul kaldal. Kasvatatakse 100% Chardonnay viinamarju, aedade pinnas on väga unikaalne, koosnedes Kimmeridgian lubjakivist, mis on erakordselt rikas kivistunud merikarpide setete poolest, pinnase põhjakihis domineerib kruus.

Veinipuude keskmine vanus on 35 aastat (kahe aia vanuse vahe on 10 aastat). Louis Michel Premier Cru Forets väljendab endas maksimaalselt viinapuuaedade terroir rikkalikkust. Iseloomus väljendub pinnase unikaalsus (kõdu ja kriit), maitses terav mineraalne happesus, erakordne maitsetesügavus, isuäratav vürts, puit ja karamelliseeritud kuivatatud puuviljad.

Saavutab oma parima küpsusastme 5 - 8 aastaga, heal aastakäigul potentsiaal umbes 10 - 15 aastat. Serveerida jahutatult umbes 12 - 14 kraadi juures. Väljendavad end kõige paremini serveerituna koos vääriskalast või linnulihast roogadega. Suurepärane kaaslane ka homaariga või krevettidega. Veinimaja kogutoodang on 150 000 pudelit ja seda veini toodetakse ainult 10.000 pudelit aastas.

Robert Parker 91 p
Revue Vins France 15 p