Chablis Grand Cru Les Blanchots AC 75cl

Chablis Grand Cru Les Blanchots AC 75cl

Nimi: Chablis Grand Cru Les Blanchots AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Chablis

Tootja: Domaine Francois Raveneau

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 211

Hinnaklass: €€€

TOODE EI OLE HETKEL SAADAVAL!

Paljude Burgundia valgete veinide austajate arvates on Raveneau veinid Chablis's klass omaette. Kõiki Raveneau veine laagerdatakse 12-18 kuud vanas tammes ning erilise tähelepanu ja hoolikusega tehakse tööd veiniaias. Kokku on Domaine Raveneau'l ainult 7.5 hektarit veiniaedu, kus kasvavad ainult Chardonnay viinamarjad ning aastane kogutoodang on äärmiselt väike. 

Raveneau on üks viimaseid tootjaid Chablis, kes kõik viinamarjad käsitsi korjab. Käärimine toimub terasmahutites ning pärast seda vananeb vein 7-8 aasta vanustes tammevaatides minimaalselt aasta. See vein pärineb Blanchot'i grand cru aiast, Bernard ja Jean-Marie Raveneau'le kuulub sellest aiast vaid 0,64 hektarit. Vein on jõuline, rikkalik, kergelt vürtsika alatooniga. Vananemispotensiaal kuni 20 aasta.

Kuulus Prantsuse veiniteatmik Bettane & Desseauve on hinnanud Domaine Raveneau'd maksimaalse 5 tärniga. Sellise hinnangu on saanud veel ainult üksikud teised veinimajad Chablis. Viis tärni tähendab: " exceptional winery that represents the absolute pinnacle of quality in France and throughout the world".