Chablis Grand Cru Grenouilles AC, Louis Michel 75cl

Chablis Grand Cru Grenouilles AC, Louis Michel 75cl

Nimi: Chablis Grand Cru Grenouilles AC, Louis Michel 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Chablis

Tootja: Louis Michel

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 247

Hind: 85.20

Hinnaklass: €€

Chablis veinipiirkonnas on kokku vaid 100 hektarit Grand Cru viinamarjaaedu, Grenouilles Grand Cru hõlmab sellest 9,38 hektarit ning Louis Michel omab sellest 0,54 hektarit viinapuid lõuna ja edelapoolsetel nõlvakutel Serein’i jõe paremal kaldal. Kasvatatakse 100% Chardonnay viinamarju, aedade pinnas on väga unikaalne, koosnedes Kimmeridgian lubjakivist, mis on erakordselt rikas kivistunud merikarpide setete poolest, andes Chablis piirkonna veinidele nende huvitava omapära. Veiniaia vanus on 50 aastat.

Iseloomus suurepärane elegantsus, tunda tsitruselisi ja troopilisi puuvilju. Maitses delikaatne rösti nüanss (vaatamata sellele, et veini valmistamisel ei ole kasutatud tamme), meenub jood, väga hea pehme mineraalsus ja vürtsikus. Väga kompleksne vein, suurepärane pinnase ja terroir väljendus. Louis Michel Grand Cru Grenouilles vajab aega, et täielikult avaneda ja näidata oma maitse - ja aroomipotentsiaali, saavutab oma ideaalse küpsusastme pärast 10 aastat küpsemist, küpsemispotentsiaal 20 – 25 aastat.

Kombineerida koos koorikloomadega, eriti homaariga, kalaroogadega nagu kammeljas, heik või lõhe, küpsetatud linnulihaga nagu põldpüü, faasan või part, röstitud kodulinnulihaga. Serveerida temperatuuril 11 – 13 kraadi. Veinimõisa aastane kogutoodang 150 000 pudelit ja seda veini vaid 3 000 pudelit. 

Decanter 95 p
Tim Atkin 93 p
Allan Meadows 92 p
Antonio Galloni 91+ p
Bettane Desseuve 17 p
Revue Vins France 16,5 p