Casamatta Bianco, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Casamatta Bianco, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Nimi: Casamatta Bianco, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Bibi Graetz - Testamatta

Aastakäik: 2017

Mari: 90% Vermentino di Toscana, 10% Moscato

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1952

Hind: 15.80

Hinnaklass:

Bibi Graetz on väike butiikveinimaja, mis on suhteliselt lühikese ajaga (esimene aastakäik oli 2000) jõudnud Itaalia kultustootja staatusesse. Veinimaja asub Firenze külje all Fiesole linnas. Bibi armastab väga vanu veinipuid ning toodab enamus oma veinid just vanade puude saagist (60+ aastat). Ta kasutab ainult Fiesole piirkonnale omaseid marjasorte - Sangiovese, Caniolo ning Colorino. Sealne pinnas koosneb peamiselt savist, liivast ja lubjakivist ning on fosfori, kaaliumi ning magneesiumi rikas.

"In a region abundant with an ocean of average wines, those that emerge from Bibi Graetz's tiny estate are nothing short of extraordinary. This is a superb set of releases and I can't recommend the wines highly enough." Antonio Galloni

Casamatta (tõlkes 'crazy house') on Bibi Graetzi tõlgendus heast Toskaana majaveinist ning vein valmistatakse 90% Vermentino di Toscana ja 10% Moscato viinamarjadest, mis tulevad Maremma piirkonnast. Kääritamine ja veini laagerdamine toimub ainult terasmahutites.

Aroom on meeldivalt lilleline, tunda on virsikut, sidrunit, laimi, münti ja jasmiini. Maitse on mineraalne, täidlane ning hea happesus hoiab maitse väga värske ja särtsakana. Aastane toodang 10 000 kasti ja esimene aastakäik oli 2004. Mõeldud joomiseks kohe, kuid vananemispotensiaal on 3-5 aastat.

Veini tutvustav video [link]. Veinimaja tutvustav video [link].