Blanc de Leoube, Cotes de Provence AC 75cl (BIO)

Blanc de Leoube, Cotes de Provence AC 75cl (BIO)

Nimi: Blanc de Leoube, Cotes de Provence AC 75cl (BIO)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Provence

Tootja: Chateau Léoube

Aastakäik: 2019

Mari: 50% Semillon, 50% Ugni Blanc

Alkoholisisaldus: 13% vol

Tootekood: 742

Hind: 37.10

Hinnaklass:

Blanc de Léoube on valmistatud Chateau Léoube’i rahvusvaheliselt auhinnatud rosé Secret de Léoube eeskujul, inspireeritud Vahemere ranniku maastikust ja kohalikust terroir’st, veiniaedade lähedus merele annab veinile kergelt soolaka alatooni. Vein valmistatakse Semillon ja Ugni Blanc viinamarjadest, võrdsetes osades, naturaalselt toimuv alkoholkäärimine leiab aset roostevaba terasest mahutites, vein läbib 100% malolaktilise käärimise, vein seisab pärmisettel vähemalt 6 kuud. 
Veinil on hõbedaselt sädelev kahvatukollane värvus, äärmiselt puhas ja elav aroom, kus esile tulevad tsitrusviljad, Provence’i kevadised õide puhkenud viljapuuaiad, metsikud mägililled ja kohalikud värsked puuviljad. Maitses värske mineraalne happesus koos suurepärase vürtsikusega, eristuvad viirpuumarjad ja küdoonia, suurepärane maitsesügavus ja kvaliteet, lõppmaitses delikaatne soolakas nüanss.

Toitudest sobib kõige paremini kalatoitudega ja koorikloomadega, eriti hästi sobib merisiilikuga ja austritega, sobib suurepäraselt ka toitudega, kus on kasutatud kitsejuustu. Serveerida 10 – 12 kraadi juures, parima joomisküpsuse saavutab 1 - 2 aasta jooksul, hoiupotentsiaal 5 – 7 aastat.