Anthologie de Marjosse "Cuvée Palombe", Bordeaux AC 75cl

Anthologie de Marjosse "Cuvée Palombe", Bordeaux AC 75cl

Nimi: Anthologie de Marjosse "Cuvée Palombe", Bordeaux AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux

Tootja: Chateau Marjosse - Pierre Lurton

Aastakäik: 2018

Mari: 34% Sémillon, 33% Sauvignon Blanc, 33% Sauvignon Gris

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 697

Hind: 36.70

Hinnaklass:

Chateau Marjosse on Pierre Lurtoni isiklik veinimõis, kus ta igapäevaselt ka elab, Pierre Lurton on Chateau d’Yquem'i ja Chateau Cheval Blanc'i president. Marjosse on ajalooline veinimõis Bordeaux Entre-Deux-Mers piirkonnas, 14 kilomeetri Saint-Emilion'ist. Pierre on viimased 30 aastat Marjosse veiniaedade eest hoolitsenud, enamus nendest on kõik väga vanad, osad istutatud isegi 1920ndatel. Alates 2018. aastakäigust otsustas Pierre alustada mõisas uue põneva projektiga, ta valmistab viite eksklusiivset veini Marjosse parimatest valitud veiniaedadest ja Bordeaux kontekstis ebatavalistest marjasortidest.

Cuvée Palombe on valmistatud 34% Sémillon, 33% Sauvignon Blanc ja 33% Sauvignon Gris viinamarjadest. Veinipuude vanus on 40 kuni 75 aastat, pinnases savi-lubjakivi. Vein on laagerdunud 12 kuud 300, 400 ja 600 liitri suurustes tammevaatides, kõik vaadid varem kasutatud.

Värvuselt särav õlekõrs, esialgu aroomis õrn röstine noot, avanedes lisandub piparkoogi lõhn. Maitse on pehme ja ümar, hästi balansseeritud ja hea happesusega, troopilised puuviljad ja suurepärane kauakestev järelmaitse. Kogutoodang 5000 pudelit.

"Coup de coeur for this discovery. This cuvée brings us to the top of white wines in Bordeaux. Very careful viticulture. Slow pressing where only the heart is preserved. Fermentation and aging in oak casks, barrels of 300 and 600 liters, for 12 months. (…) Bravo! Everyone knows that Marjosse is the property of Pierre Lurton, who manages Cheval Blanc and Yquem. Since 2018, he and his team have been doing a great job there, which remains the one of the Guinaudeau family (Lafleur) with the whites." Jean Marc Quarin