Anthologie de Marjosse "Cuvée Chardonneret", Vin de France 75cl

Anthologie de Marjosse "Cuvée Chardonneret", Vin de France 75cl

Nimi: Anthologie de Marjosse "Cuvée Chardonneret", Vin de France 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux

Tootja: Chateau Marjosse - Pierre Lurton

Aastakäik: 2018

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 696

Hind: 36.70

Hinnaklass:

Chateau Marjosse on Pierre Lurtoni isiklik veinimõis, kus ta igapäevaselt ka elab, Pierre Lurton on Chateau d’Yquem'i ja Chateau Cheval Blanc'i president. Marjosse on ajalooline veinimõis Bordeaux Entre-Deux-Mers piirkonnas, 14 kilomeetri Saint-Emilion'ist. Pierre on viimased 30 aastat Marjosse veiniaedade eest hoolitsenud, enamus nendest on kõik väga vanad, osad istutatud isegi 1920ndatel. Alates 2018. aastakäigust otsustas Pierre alustada mõisas uue põneva projektiga, ta valmistab viite eksklusiivset veini Marjosse parimatest valitud veiniaedadest ja Bordeaux kontekstis ebatavalistest marjasortidest.

Cuvée Chardonneret on valmistatud 100% Chrdonnay viinamarjadest. Viinamarjad on saadud 2017. aastal teisele tüvele poogitud veinipuudelt, puude vanus on umbes 25 aastat. Puud on kasvanud veiniaias, kus pinnases on rohke ränikivi sisaldusega savi ja meresetteline lubjakivi. Vein on kääritatud ja seejärel hiljem ka laagerdatud Bordeaux tammevaatides, kokku 10 kuud, kõik vaadid on varem kasutatud.

Kahvatu särav õlekõrs, aroom on värske ja merelise hõnguga, õhuga kokkupuutel näitab elegantsi ja keerukust. Maitse väljendab end rohkem, rikkalik mineraalsus, tsitrused, sarapuupähkel, lõppmaitses värsked puuviljad ja õrn tammevanilje noot. Veini kogutoodang 1200 pudelit.

“One night at Burgundy, Aubert de Villaine from Domaine de la Romanee-Conti told us if you love Chardonnay so much and if Marjosse’s terroir is so rich in limestone then you should give it a try. He generously recommended which clone we should craft. We are not trying to copy Burgundy, which would be prententious and stupid. But we are trying to prove that in certain cases it makes sense to break Bordeaux rules.” Pierre Lurton