Alteni di Brassica, Langhe DOC, Gaja 75cl

Alteni di Brassica, Langhe DOC, Gaja 75cl

Nimi: Alteni di Brassica, Langhe DOC, Gaja 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Angelo Gaja

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1389

Hinnaklass: €€

Alteni di Brassica on üks kolmest Angelo Gaja üksik-viinamarjaaiast, kus kasvatatakse vaid valgeid viinamarju, antudjuhul Sauvignon Blanc'i. Viinapuud on istutatud 1983. aastal, veiniaia suurus on 3,5 hektarit ja see paikneb lääne - ja loodepoolsetel nõlvakutel. Veiniaia pinnast hüütakse oma heleda tooni tõttu „valgeks mullaks", selle koostises leidub rikkalikult kaltsiumirikast lubjakivi-savi.

Viinapuuaed on oma nime saanud kahe Langhe piikonnale omase nähtuse järgi: „alteni" - väikesed madalad kiviaiad, mis ümbritsevad kohalikke viljaaedu ja „brassica" - väike kollane lill, mis kasvab kevadel viinapuuaedades. Viinapuuaed asub Barbaresco ja Serralunga vahelisel alal Langhe veinipiirkonnas.

Veini valmistatakse 100% Sauvignon Blanc viinamarjasordist. Viinamarjad kääritatakse roostevaba terasest mahutites kontrollitud temperatuuril 16 - 18 kraadi juures kokku 4 nädalat, rakendatakse 100% malolaktilist käärimist, mis annab veinile elegantsuse ja pehmuse. Pärast käärimist laagerdub vein varem kasutatud väikestes barrique tammevaatides 6 kuud.

Alteni di Brassica on väga elegantne ja parfüümne, aroominüansid on ideaalses tasakaalus selge puuviljalisusega, tihedat struktuuri ja tasakaalustatud maitset toetab ideaalselt integreeritud happesus, väga delikaatne tammenüanss.

Meisterlikult lihvitud Sauvignon Blanc, millel on väga hea vananemispotentsiaal. Alteni di Brassica esimene aastakäik valmistati 1987. aastal.