Whispering Angel, Cotes de Provence AC 75cl

Whispering Angel, Cotes de Provence AC 75cl

Nimi: Whispering Angel, Cotes de Provence AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Provence

Tootja: Chateau d'Esclans

Aastakäik: 2018

Mari: Grenache, Rolle (Vermentino), Cinsault

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 703

Hind: 26.70

Hinnaklass:

Whispering Angel on Chateau d'Esclans'i rosé veinide valiku "sissejuhatav" vein. Vein on tuntud oma värske iseloomu ja väga kuiva maitse poolest. Vein on valmistatud enamuses Grenache viinamarjast, lisaks Rolle (Vermentino) ja Cinsault. Veini valmistamiseks kasutatakse kõige küpsemaid viinamarju mõisa eri aia osadest. Veiniaiad paiknevad valdavalt lõunapoolsetel nõlvakutel, kus on kriidine-savine pinnas.

Viinamarjad korjatakse päikesetõusust kuni lõunani, seda tehakse vaid käsitsi, marjad asetatakse väikestesse kastidesse, et ära hoida marjade oksüdatsiooni. Erilist rõhku pannakse marjade värskuse hoidmisele, selleks pannakse kastidesse kuiva jää pulgad, et hoida marjad jahedas. Veinimõisa saabudes sorteeritakse marjakobarad elektrooniliselt ja seejärel käsitsi vähemalt 3 korda. Marjakobaratelt eemaldatakse varred ja pressitakse 7 - 8 kraadi juures, et esile tuua värskust ja aromaatsust ning vältida liigse värvi teket. Veini valmistamiseks kasutatakse 90% vabalt voolavat (free-run) marjamahla ja 10% esimese õrna pressimise tulemusel saadud marjamahla. 95% veinist kääritatakse roostevaba terasest mahutites temperatuuril 10 - 14 kraadi, igal mahutil on oma temperatuurikontroll, 5% veinist kääritatakse väikestes tammevaatides. Rakendatakse "batonnage" meetodit kaks korda nädalas.

Whispering Angel on mõisa veinidest kõige "tüüpilisem" Provence'i rosé, õrn lõhe-roosa värvus, aroomis lillelisus, vaarikad ja maasikad, jasmiin, kirss. Maitse kuiv ja värske, elav puuviljalisus, märg kivi, värsked virsikud, õrn vürtsikus, isuäratav lõppmaitse. Stiililt kergesti joodav ja elegantne, väga õrn ja peenekoeline.

Wine Spectator 90 p | Decanter 91 p