Pinot Noir "Mainque" Rosé, Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Pinot Noir "Mainque" Rosé, Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Nimi: Pinot Noir "Mainque" Rosé, Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Riik/regioon: Argentiina, Patagonia

Tootja: Bodega Chacra

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1107

Hind: 24.20

Hinnaklass:

Bodega Chacra valmistas 2017. aastal eksperimendi korras umbes 6000 pudelit kuiva rosé'd, millel nimeks Mainque. Veini valmistamiseks kasutatud Pinot Noir marjad on saadud samast aiast, kust tulevad marjad Chacra 55 punaveini valmistamiseks, aed on istutatud 1955. aastal. 

Terved kobarad pressiti ettevaatlikult, et saada võimalikult puhas mahl. Umbes 30% Pinot Noir virdest seisis 3 päeva jahedas, et saada marjakestadest värvi, seejärel segati kõik kokku ja kääritati madalal temperatuuril roostevaba terasest mahutites, vein seisis tsisternis koos käärimissettega 2 kuud ja seejärel villiti pudelisse.

Veinil on sügav lõheroosa värvus, kergelt hägune kuna ei ole filtreeritud. Aroom on delikaatne, eristuvad roosiõied ja talgipulber, suurepärane puuviljasus, õrn ja elegantne. Maitse on isuäratav, värske puuviljasus, selge ja fokusseeritud, meeldiv happesus, kerge tanniinsus.

Ideaalne rosé kalatoitudega, väga hea sushi ja sashimiga, väga maitsev koos vürtsikate idamaiste roogadega, kus on kasutatud riisi, tšillit ja värskeid ürte. Serveerida 10 - 12 kraadi juures. Vein on parim joomiseks 5 aasta jooksul pudelisse villimisest.

Bodega Chacra asub Rio Negro orus Põhja-Patagoonias ning kuulub Piero Incisa della Rocchetta'le (Piero vanaisa on maailmakuulsa Tenuta San Guido ja Sassicaia looja). Kõik mõisa veinid on valmistatud 100% biodünaamilisi ja orgaanilise printsiipe järgides!

Detailsem info Bodega Chacra kohta on siin.