Miraval, Cotes de Provence AP, Jolie-Pitt & Perrin 75cl

Miraval, Cotes de Provence AP, Jolie-Pitt & Perrin 75cl

Nimi: Miraval, Cotes de Provence AP, Jolie-Pitt & Perrin 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Provence

Tootja: Chateau Miraval - Jolie-Pitt & Perrin

Aastakäik: 2020

Mari: 25% Cinsault, 25% Grenache, 25% Syrah, 25% Rolle

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 704

Hind: 27.30

Hinnaklass:

Brad Pitti, Angelina Jolie ning perekond Perrini ühisettevõtmise nimi on 'Jolie-Pitt et Perrin' ning esimene aastakäik oli 2012. Pole vist üllatus, et esimesed 6000 pudelit müüdi Prantsusmaal vaid 5 tunniga. Enne kuulsat paari omas 500 hektari suurust Château Miravali 2011. aastani ameerika ärimees Tom Bove. Enne teda oli mõisa omanikuks Prantsuse jazzpianist Jacques Loussier, kes rajas sinna ka lindistamise stuudio, kus teiste hulgas on salvestanud Sting ning Pink Flyod oma albumi e Wall aastal 1979. Samas oli Château Miraval tuntud juba aastakümneid tagasi oma veinide poolest ning Guide Hachette hindas neid Prantsusmaa parima 500 tootja hulka. 

Pitt-Jolie'd huvitab parima võimaliku kvaliteediga rosé valmistamine ning 2012 aasta alguses viisid ühised tuttavad neid kokku Marc Perriniga, keda võlus Miravali uniklaane asukoht (järsud astangud), pinnas (savi ja lubjakivi segu) ning talle juba tuttavad marjasordid. Praegu vastutab ühisettevõttes Perrini perekond kogu töö eest veiniaias, veinivalmistamise ning globaalse distributsiooni eest. 500 hektarist on veinipuude all kõigest 30 ning kogu töö veiniaias on orgaaniline.

Miraval Rosé on valmistatud võrdsetes osades Cinsault, Grenache, Syrah ning Rolle (Vermentino) viinamarjadest, alkoholisisaldus 13% vol. Viinamarjad koristatakse käsitsi varahommikul ning toimub topeltsorteerimine. Syrah on osaliselt leotatud koos kestadega (saignée meetod) ning veinivalmistamine toimub 95% roostevabasterasest mahutites ning 5% tammevaatides.

„Tucked away in its own private valley in the ancient village of Correns – the "rst organic village in France. Château Miraval’s exclusive valley location embodies an exceptional terroir. At an altitude of 350 meters the vines are privileged to enjoy warm, sunny days and cool nights, bringing freshness and balance to the wines.“ - Marc Perrin

"It is not a celebrity wine - it is a great terroir and we produce a family wine, so that's why we are there." - Marc Perrin