La Londe de Leoube, Cotes de Provence AC, Chateau Leoube 75cl (BIO)

La Londe de Leoube, Cotes de Provence AC, Chateau Leoube 75cl (BIO)

Nimi: La Londe de Leoube, Cotes de Provence AC, Chateau Leoube 75cl (BIO)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Provence

Tootja: Chateau Léoube

Aastakäik: 2019

Mari: 50% Grenache, 50% Cinsault

Alkoholisisaldus: 13% vol

Tootekood: 738

Hind: 61.50

Hinnaklass: €€

Chateau Léoube asub Provences, Bormes-les-Mimosas külas otse mere ääres, kiviviske kaugusel Saint Tropezist. Valdused on kokku lausa 570 hektarit koos 4 km pikkuse rannajoonega, kuid veinipuud kasvavad 68 hektaril. 1997. aastal ostis selle valduse inglane Sir Anthony Bamford.

Alguses aitas uut omanikku legendaardse naabermõisa Clos Mireille (Domaine Otti üks kolmest veinimõisast) omanik Jean-Jacques Ott isiklikult ning 2000. aastast (kuni tänaseni) on veinimeistriks Jean-Jacquesi poeg Romain Ott. Esimene Léoube aastakäik oli alles 2008, seega kulus neil 11 aastat veiniaedade ja veinikeldri uuendamiseks. Algusest peale on Léoube olnud biodünaamiline ja orgaaniline.

Veinaia pinnase moodustab kiltkivi (schist) ja savi segu. Mere lähedus koos meretuule ja jahedate öödega aitab luua unikaalse mikrokliima omanäoliste veinide valmistamiseks. Kõik viinamarjad koristatakse ja sorteeritakse eranditult käsitsi. Pressitakse alati täiskobarad ning kääritamine toimub loodusliku pärmi abil. Vein laagerdub ainult terasmahutites.

La Londe on Léoube veinimõisa lipulaev, mille väljatöötamiseks kulus Romain Ottil 10 aastat. Selle veini valmistamiseks kasutatakse ainult vabalt voolavat (free run) marjamahla. Vein on 50% Grenache ja 50% Cinsaul segu. Veinipuude keskmine vanus on 50 aastat, saagikus on 30hl/ha kohta, mis teeb kogutoodanguks vaid 125 kasti.

Serveerida 10-12 kraadi juures.

Decanter 92 punkti.

Vaata ka Léoube tutvustavat videot siin ja siin. Pildid veiniaedadest asuvad siin.